Co to jest CMS i jaki jest jego wpływ na pozycjonowanie strony?

System zarządzanie treścią to znaczne ułatwienie podczas pozycjonowania konkretnej witryny. Poszczególne funkcje, jakie związane są z panelem CMS, sprawiają, że proces optymalizacji, jak i działania związane z pozycjonowaniem przebiegają sprawniej i o wiele szybciej, co sprawia, że witryna ma szansę wyświetlać się wyżej niż strony konkurencji. Co jeszcze warto wiedzieć o CMS?

Podstawowe informacje o CMS

CMS (Content Management System) oznacza nic innego jak system zarządzana treścią, który jest aplikacją czy nawet system aplikacji internetowych, pozwalających kontrolować treść na konkretnej stronie internetowej. Ogromną zaletą takich systemów jest przede wszystkim to, że nie wymagają one specjalistycznej wiedzy, aby z nich korzystać (obsługa jest bardzo intuicyjna), dzięki czemu korzystać może z nich praktycznie każdy. Będąc w posiadaniu systemu, CMS można dodawać, usuwać oraz modyfikować treści, takie jak tekst, obrazy czy filmy – co to w praktyce oznacza? CMS pozwala na kontrolowanie elementów witryny, bez konieczności znajomości języka programowania.

Jeżeli chodzi o wybór systemu CMS, to są dwie możliwości – skorzystanie z darmowych rozwiązań oraz zlecenie stworzenia systemu autorskiego np. TUTAJ. Wśród darmowych rozwiązań najpopularniejszy jest wciąż WordPress, charakteryzujący się otwartym kodem źródłowym, dzięki czemu każdy użytkownik ma szansę dokonywać w nim zmian, a co za tym idzie pracować nad rozwijaniem systemu. Na korzyść autorskich systemów CMS przemawia natomiast fakt, że zapewniają one bezpieczeństwo, uniemożliwiając modyfikację kodu osobom trzecim.

System zarządzania treścią, a SEO

Większość dostępnym na rynku systemów zarządzania treścią daje możliwość korzystania z tzw. wtyczek, znacznie ułatwiających pracę z systemem. Używając tego rodzaju rozwiązań, można w łatwy sposób rozbudować możliwości systemu, tym samym zwiększając funkcjonalność strony. Jak nietrudno się domyślić szczególnie dużo takich rozwiązań oferują wtyczki do darmowych systemów, a wszystko to przez kod otwarty, stwarzający programistom możliwość ciągłego rozwijania systemu i projektowania nowych, coraz to ciekawszych udogodnień, z których korzystać mogą także inni użytkownicy.

No dobrze, ale jak w praktyce wtyczki mogą pomóc w przypadku pozycjonowania konkretnej strony? Podstawą są tutaj czynniki mające wpływ na indeksowanie strony – jednym z nich jest np. szybkość ładowania się witryny. Dzięki skorzystaniu ze specjalnej wtyczki jesteśmy w stanie skrócić ten czas, co sprawi, że dla robotów Google, jak i użytkowników nasza strona stanie się bardziej atrakcyjna. To jednak nie wszystko, dzięki wtyczkom można zmieniać słowa kluczowe, meta opisy, czy generować mapę XML (chodzi tutaj o wtyczkę Yoast SEO). Bardzo wiele witryn korzysta także z wtyczek związanych z linkowaniem, umożliwiającym m. in. sprawdzenie, czy wszystkie linki działają poprawnie i gdzie należy skupić swoje działania, aby ewentualnie poprawić niekorzystną sytuację. Jak widać, możliwości jest więc naprawdę sporo, a wpływ CMS na SEO jest ogromny.

Szablony stron www dają nieograniczone możliwości
Jest wiele firm, które oferują darmowe szablony stron www po polsku. Szeroka gama profesjonalnie zaprojektowanych szablonów dla każdego. Począwszy od najprostszych, prezentowanych w kilku odsłonach. Skończywszy na ultranowoczesnych. Niektóre odważne inne klasyczne. Dla każdego przedsięwzięcia można zaadaptować gotowy szablon. Darmowe szablony stron internetowych do pobrania i zaadaptowania można znaleźć w internecie. Istnieje przy tym całe środowisko przyjazne i służące miejscem na serwerze. Hosting domen jest główna usługa dla oferujących np. darmowe szablony stron internetowych WordPress.

Niezwykle nieskomplikowane i skuteczne narzędzia służą do konfiguracji. I dają pełną kontrolę. Kontrolę nad procesem skalowania gotowego szablonu i wdrażania skończonego założenia, włącznie z umieszczeniem plików na serwerze. Szablony mają wbudowaną edycję i dzięki temu można w szybki i prosty sposób zmienić wielkość czcionki, kolorystykę, nagłówki i wiele ważnych i potrzebnych elementów. Daje to możliwości nieograniczone w konfigurowaniu nieskończonej ilości opcji.

tagi:
2018-10-30 08:25:01

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x