XII Bieg Niepodległości

XII Bieg Niepodległości

08.11.2018 9:26
Lubliniec.Info
Czytanie treści strony dostępne

W najbliższą niedzielę zapraszamy na Bieg Niepodległości organizowany przez Wojskowy Klub Biegacza META Lubliniec. W tym roku przed startem biegacze utworzą na płycie boiska daty: 1918-2018. Zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse. Pierwszy, rekreacyjny na dystansie 2,5km oraz drugi na dystansie 10 km (wymagane zapisy). Zamieszczamy godzinowy program imprezy oraz regulamin.

Harmonogram czasowy:
8.30 – 10.30 - przyjmowanie zawodników i praca biura zawodów tylko 10 km
10.20 – wejście na stadion i wydawanie koszulek na bieg 2,5 km
10.30 – budowa z uczestników napisu 1918-2018
10.45 – start biegu na dystansie 2,5 km (bez ograniczeń wiekowych)
11.11 – start biegu na dystansie 10 km (cztery pętle)
12.30 – dekoracja zwycięzców i zakończenie zawodów

Szczegółowy regulamin (tutaj) oraz zapisy na dystansie 10 km (tutaj)

Komunikat organizatorów - WKB META Lubliniec:

Drodzy uczestnicy Biegu Niepodległości, przedstawiamy kilka wskazówek które ułatwią przeprowadzenie przedsięwzięcia. Koszulki nie będą wydawane wcześniej niż informacja podana na plakacie. Będzie ich 1500 szt czyli o 300 więcej niż przed rokiem. Wejście na płytę główną odbywać się będzie od strony bramy głównej i będzie wytyczone lejem po którego bokach będą koszulki białe i czerwone. Dodatkowo w tym roku będą miały również krój damski lub męski. Pobieramy wybrany kolor oraz podany rozmiar i udajemy się bezpośrednio na płytę boiska by budować datę 1918-2018. Pierwsza data biała druga czerwona. Nie ma możliwości wyjścia ze stadionu po pobraniu koszulki. Cyfry będą wytyczone jedną taśmą. Ustawiać się będziemy w dwóch rzędach po przeciwnych stronach taśmy. Obserwatorzy będą podawać instrukcje jak się ustawiać, bądź przesuwać czy zmieniać miejsca. Zapewne na koniec kucniemy (dlatego ustawiajmy się luźno) bo wtedy jest najlepszy wizerunek żywego rysunku (lepiej wyeksponowane są koszulki). Można przyjść już ubranym w koszulkę z lat ubiegłych - to takie zabezpieczenie gdyby nie pasował rozmiar lub zabrakło - i wziąć udział w budowaniu dat.
Po obfotografowaniu Waszego działa (jak dotąd nikt Wam w kraju w tym nie dorównuje, chociaż znajdujemy naśladowców) przechodzimy na ulicę do startu na dystansie 2,3 km. Start w kierunku JWK, a pokonywanie trasy bez limitu czasowego. Tylko osoby kończące bieg otrzymają medal i krówkę 100-lecia. Po nagrodzeniu zwycięzców, już ze stadionu nastąpi start do biegu na dystansie 10 km, podobnie jak w innych biegach w kraju które biorą udział w tej akcji. Zawodnicy będą mieli do pokonania 4 okrążenia po 2,5 km. Prosimy nie blokować im chodnika pomiędzy stadionem i płotem jednostki wojskowej. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu dostosowanym dla każdego wieku - zdarzają się nawet czteropokoleniowe rodziny ;-) . Liczymy na cierpliwość ale również na zdyscyplinowanie byśmy za końcowy efekt wszyscy mieli satysfakcję.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu