ZŁOTO DLA LUBLINIECKIEJ „TRÓJKI”

ZŁOTO DLA LUBLINIECKIEJ „TRÓJKI”

08.11.2018 13:17
K.M.
Czytanie treści strony dostępne

30 października w Rudzie Śląskiej odbył się Finał Igrzysk Dzieci Województwa Śląskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W finale spotkały się 32 najlepsze drużyny (16 drużyn dziewcząt i 16 drużyn chłopców). Aby uzyskać prawo startu w tym finale każda z ekip musiała wywalczyć awans na poszczególnych etapach rywalizacji najpierw w powiecie lublinieckim a potem w rejonie tarnogórskim. Szkołę reprezentowało sześcioro zawodników stanowiących zespół, każdy z nich miał do pokonania dystans 1000 metrów.

Drugi rok z rzędu drużyna chłopców Szkoły Podstawowej Nr 3 w Lublińcu, znalazła się wśród szesnastu najlepszych drużyn województwa śląskiego. W roku poprzednim było to wicemistrzostwo, po dość dyskusyjnym werdykcie sędziowskim, ponieważ trudno było stwierdzić, która ze szkół pierwsza przekroczyła linię mety. W tym roku nasza drużyna nie dopuściła do takiej sytuacji cały czas kontrolując bieg i prowadząc od pierwszej do ostatniej zmiany. Chłopcy wykazali się świetnym przygotowaniem, dużą determinacją, nic nie było w stanie ich powstrzymać w walce o upragnione złoto.
Do końca nasi chłopcy walczyli o jak najlepsze rezultaty poprawiając swoje rekordy życiowe, a tym samym powiększając przewagę nad pozostałymi drużynami. Zwycięstwo w tym roku było bezdyskusyjne, ze znaczną przewagą. Zawody na długo zapadną w pamięci wszystkim, którzy mieli okazje je przeżyć i zobaczyć. Zdobyty tytuł Mistrzów Województwa Śląskiego zapewnił zespołowi chłopców start w Mistrzostwach Polski, które odbędą się wiosną. W skład zespołu wchodzili: Szymon Zając, Denis Macioł, Dominik Pietrzik, Filip Kasperczyk,Oliwer Szwedziński, Nikodem Maciejewski, Jakub Mikołajczyk. Drużynę przygotował Krzysztof Mańka.
Wszystkim biegaczom reprezentującym naszą szkołę dziękujemy, życzymy powodzenia i sukcesów w kolejnych konkursach sportowych.

Galeria: ZŁOTO DLA LUBLINIECKIEJ „TRÓJKI”

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu