12 listopada - co będzie otwarte?

Poniedziałek, 12 listopada został ustanowiony Świętem Narodowym, aby móc świętować 100 lecie Odzyskania Niepodległości. Dla większości jest to oczywiście dzień wolny, ale nie wszyscy będą mogli świętować i będą musieli iść do pracy. Co mieszkańcom powiatu lublinieckiego uda się "załatwić" w poniedziałek? 

Zgodnie z ustawą, 12 listopada funkcjonować normalnie będą szpitale oraz ambulatoryjna opieka zdrowotna (m.in. poradnie specjalistyczne). Poradnie rodzinne w tym dniu będą zamknięte. Do lekarza udamy się natomiast do Ambulatorium Ogólnego, który świadczy usługi w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej mieszczącego się w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Lublińcu, przy ul. Grunwaldzkiej 9. Lublinieckie apteki również będą zamknięte. Otwarta będzie jedna, która pełni dyżur i jest to apteka przy ul. Targowej 4. 

12 listopada mogą być otwarte sklepy handlowe, ale tylko pod warunkiem, że obsłuży nas właściciel. Duże markety w tym dniu pozostaną zamknięte. 

W wyłączeniach do ustawy są również grupy świadczące usługi gastronomiczne i hotelarskie, które mogą być otwarte. Przed wizytą np. w restauracji radzimy jednak wcześniej sprawdzić czy dany lokal jest otwarty. Wielu właścicieli ze wględu na możliwe niskie obroty zamkną swoje placówki.

W poniedziałek nie załatwimy żadnych sprawy w urządach i instytucjach: miasta, powiatu, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, czy Urzędu Skarbowego. Zajęcia w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu zostały odwołane, jednakże spotkanie z reżyserem Krzysztofem Zanussim oraz seans filmowy "Obce ciało" (wstęp wolny) odbędzie się wg planu (więcej tutaj).

Wywóz śmieci z posesji w rejonie II będzie realizowany zgodnie z harmonogramem, natomiast Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie nieczynny.

tagi:
2018-11-09 10:13:50

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
kkj 2018-11-13, 12:09:40

"Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie nieczynny" - cały czas jest tak jaby nieczynny, bo zielska nie przyjmują, a gruzu 2 wiaderka...

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x