Reklama Lubliniec Info

Ładunek wybuchowy pod zaparkowanym samochodem

Informacja o podejrzeniu podłożenia ładunku wybuchowego pod jednym z samochodów zaparkowanych przy zakładzie karnym, to główne założenie planu ćwiczeń, które odbyły się dziś przed południem z udziałem lublinieckich policjantów i przedstawicieli innych służb.

W ramach działań związanych z reagowaniem funkcjonariuszy w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa, we wtorek (13.11) przed południem w lublinieckim zakładzie karnym odbyły się ćwiczenia z udziałem funkcjonariuszy KPP oraz przedstawicieli innych służb. Scenariusz ćwiczeń zakładał przyjęcie przez dyżurnego informacji o podejrzeniu podłożenia ładunku wybuchowego pod jednym z samochodów, weryfikacji przyjętego zgłoszenia i podjęcia dalszych działań mających zapewnić bezpieczeństwo zarówno na terenie zakładu karnego jak i w jego obrębie. Działania poszczególnych służb polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osób i weryfikacji informacji o ewentualnym ładunku wybuchowym.

Utrzymywanie funkcjonariuszy w gotowości do reagowania na różnego typu sytuacje kryzysowe oraz współdziałanie pomiędzy jednostkami organizacyjnymi Służby Więziennej i innymi formacjami , jest warunkiem skuteczności oraz ochrony społeczeństwa przed przestępcami przebywającymi w zakładach karnych i aresztach.

tagi: Policja, Lubliniec, powiat lubliniecki
2018-11-14 08:31:39 KPP Lubliniec

Galeria: Ładunek wybuchowy pod zaparkowanym samochodem

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x