Jaki złom warto sprzedać?

Znalezienie skupu złomu nie jest dziś trudne, bo nie da się ukryć, jest to dochodowy biznes zarówno dla sprzedającego, jak i firmy skupującej. Warto jednak wcześniej dokładnie sprawdzić co faktycznie opłaca się sprzedawać i w jakim czasie, bo ceny zwykłego złomu, jak i metali szlachetnych zmieniają się z dnia na dzień.

Co przyjmują skupy?

Robiąc porządki w garażu, do skupu złomu zazwyczaj trafiają metalowe przedmioty, za które niestety nie uda się osiągnąć atrakcyjnej ceny. Jeśli jednak posiada się miedziane przewody elektryczne, aluminium czy metale szlachetne warto je oddzielić od reszty, bo za nie cena będzie znacznie wyższa. W skupie złomu można sprzedać:

 

  • złoto i srebro,
  • platynę,
  • stal szybkotnącą,
  • wolfram, molibden,
  • węglik spiekany,
  • tytan, pallad, cynę itp.


Należy jednak pamiętać, iż metale szlachetne zazwyczaj wykorzystywane są do produkcji narzędzi przemysłowych, występują w branży elektrycznej, chemicznej czy motoryzacyjnej a co za tym idzie, występują w stopach, więc trzeba je odzyskać. To, że posiada się kilkaset kilogramów takiego złomu, wcale nie oznacza, że zarobi się na nim duże pieniądze. Wcześniej skupy wykonują dokładną analizę, by oszacować, ile faktycznie metali szlachetnych jest w sprzedawanym złomie. Oczywiście analizy są wykonywane bezpłatnie, więc tym martwić się nie trzeba.

Wysokie ceny za pallad

Obecnie pallad jest bardzo rzadkim pierwiastkiem, który występuje rzadziej niż złoto, dlatego jego cena na skupie jest tak wysoka. Nie oznacza to, jednak że nie jest popularnie wykorzystywany, bo bez trudu można go odzyskać ze starych katalizatorów czy monet. Oczywiście pallad wchodzi też w skład biżuterii, więc sprzedając ją, warto upewnić się, czy złoto nie ma przypadkiem domieszki tego cennego pierwiastka, bo cena za gram będzie o wiele większa. Ciekawostką na pewno będzie też to, że pallad wykorzystywany jest również w stomatologii oraz przy produkcji zegarków. Chcąc sprzedać pallad, można to zrobić na https://zlomskup.eu/metale-szlachetne-i-rzadkie, gdzie chętnie zostanie odkupiony zarówno czysty surowiec, jak i ten pochodzący z własnego odzysku. Oczywiście można sprzedać też stop.

Biznes na wyrobach jubilerskich

Zniszczona biżuteria, która przez lata zalega w szkatułkach, może być źródłem dobrego zarobku. Ceny złota i srebra nie są może tak wysokie, jak metali rzadkich, lecz za gram takich surowców na pewno uda się wynegocjować dobrą stawkę. Wyroby jubilerskie często zawierają też platynę i pallad, które w dużym stopniu podniosą cenę takiego złomu. Należy jednak pamiętać, iż biżuteria, która posiada cyrkonie bądź inne kamienie, będzie wyceniana dopiero po ich usunięciu.

Czy skupy zapewniają transport?

Firmy trudniące się skupem stalowego złomu, jak i metali szlachetnych i rzadkich zazwyczaj zapewniają transport oraz analizę surowca. Warto jednak wcześniej dopytać o ten fakt, bo jeśli skup będzie oddalony od miejsca klienta o wiele kilometrów, transakcja nie będzie po prostu opłacalna. Wtedy trzeba będzie na własny koszt dowieźć surowiec do skupu.

tagi:
2018-11-15 09:20:01

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x