Reklama Lubliniec Info

Czym jest i jakie są zalety internetu światłowodowego?

Szukając najlepszej oferty na internet, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, czy u danego dostawcy dostępny jest internet światłowodowy. Corocznie decyduje się na niego coraz więcej osób. Jeśli zaczniemy korzystać ze światłowodów, nie będziemy chcieli wrócić do starych rozwiązań!

Od kiedy do naszych mieszkań pierwszy raz został doprowadzony internet, wiele się zmieniło. Mamy coraz szerszy wybór usług, dużą rozpiętość prędkości i cen, a możliwości  te wciąż będą rozbudowywane. Internet światłowodowy jest najbardziej nowoczesnym dokonaniem technologicznym na tej płaszczyźnie. Mówi się o nim „internet przyszłości”. Chociaż wciąż mamy do czynienia z okablowaniem, nie są to zwykłe kable.

Czym się kabel światłowodowy?

Jeśli spojrzymy na dwa kable: tradycyjny miedziany i światłowodowy, nie widać dużej różnicy. Dopóki nie zajrzymy do środka. W prostych kablach wykorzystuje się przewodzącą niskonapięciowy prąd miedź. W kablach światłowodowych prądu nie ma. Za to jest fala świetlna, która jest przewodzona za pomocną włókna szklanego. Choć coraz częściej można spotkać też tworzywo sztuczne.

Korzyści wykorzystania światłowodów

Światłowód daje niewyobrażalne możliwości, jeśli chodzi o prędkość. Strony ładują się błyskawicznie, a przyjemność z gier komputerowych i filmów nie jest zakłócana przez długi czas oczekiwania czy zacinanie. Chociaż ekspresowy przesył danych jest najważniejszą zaletą światłowodów, na tym korzyści się nie kończą. Każdy na pewno doświadczył tego, jak podczas mrozów czy długich opadów nie było dostępu do sieci. Jeśli zdecydujemy się na internet światłowodowy, nie będzie takich trudności. Kable światłowodowe są wytrzymałe na wszystkie czynniki atmosferyczne. Mało tego, chociaż same kable są zdecydowanie droższe niż miedziane, wydatek szybko się zwraca. Raz położone światłowody, przez wiele lat nie będą musiały być wymieniane.

Internet przyszłości w każdym domu?

Zarówno dostawcy internetu, jak i jego użytkownicy, doceniają to, co oferują światłowody. Jednak jest to technologia nowa i nie w każdym miejscu można z niej korzystać. Wiąże się z ciągłym rozwojem i inwestycją w usługi poszczególnych firm. Na korzyść użytkowników przemawia to, że  na rynku usług telekomunikacyjnych panuje duża konkurencyjność. Operatorzy są w stanie zrobić wiele, by sprostać oczekiwaniom swoich klientów i wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Dlatego też można się spodziewać, że dostępność internetu światłowodowego będzie rosła z każdym rokiem. Mało tego, będzie w korzystnej cenie.

Inne zastosowanie

Warto wspomnieć o tym, że światłowody nie służą jedynie do tego, aby dostarczać internet domowy. Dzięki podpięciu się do tego typu kabli zyskuje się też szersze możliwości w zakresie uruchomienia telewizji i telefonu stacjonarnego. Można też podłączyć kilka telewizorów w domu (tzw. multiroom) i podpiąć internet do telewizora (czyli smart TV).  Wykorzystanie kabli światłowodowych jest też nieodzowne w systemach monitoringu i serwisach Inteligentny Dom.

Sprawdź również: https://panwybierak.pl/oferty/internet-swiatlowodowy/52

tagi:
2018-11-30 08:41:19

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x