Spotkanie autorskie z Adamem Kurusem

Spotkanie autorskie z Adamem Kurusem

03.12.2018 13:54
MPBP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Kurusem historykiem z wykształcenia i zamiłowania, pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Pasjonatem dziejów, historykiem wojskowości, specjalizującym się w tematyce uzbrojenia i wyposażenia Wojska Polskiego z lat 1918-1939 oraz działań wojennych z 1939 roku. 

Pomysłodawcą oraz inicjatorem wielu działań związanych z propagowaniem historii walk 7 DP z września 1939 roku, w tym m.in. z upamiętnianiem (tablice pamiątkowe i informacyjne), z poszukiwaniem, ekshumacją i renowacją mogił wojennych żołnierzy Wojska Polskiego z września 1939 roku, renowacją nagrobków żołnierzy Wojska Polskiego na częstochowskim cmentarzu Kule oraz lokalizacją i ratowaniem polskich fortyfikacji z 1939 roku. Za dotychczasową działalność, dwukrotnie odznaczony Krzyżem Korpusu Wojska Polskiego (2012 i 2015) oraz medalem Za zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych (2016).

Autorem promującym swoją książkę Oddział Wydzielony „Lubliniec”. Działania bojowe 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w ramach Oddziału Wydzielonego „Lubliniec” 1 IX 1939 .

12 GRUDNIA (ŚRODA) 2018
GODZ. 17.00
WYPOŻYCZALNIA DLA DOROSŁYCH (pl. Mańki 10)
WSTĘP WOLNY!!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu