Spotkanie autorskie z Adamem Kurusem

Spotkanie autorskie z Adamem Kurusem

3 grudnia 2018, godz. 13:54
MPBP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Kurusem historykiem z wykształcenia i zamiłowania, pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Pasjonatem dziejów, historykiem wojskowości, specjalizującym się w tematyce uzbrojenia i wyposażenia Wojska Polskiego z lat 1918-1939 oraz działań wojennych z 1939 roku. 

Pomysłodawcą oraz inicjatorem wielu działań związanych z propagowaniem historii walk 7 DP z września 1939 roku, w tym m.in. z upamiętnianiem (tablice pamiątkowe i informacyjne), z poszukiwaniem, ekshumacją i renowacją mogił wojennych żołnierzy Wojska Polskiego z września 1939 roku, renowacją nagrobków żołnierzy Wojska Polskiego na częstochowskim cmentarzu Kule oraz lokalizacją i ratowaniem polskich fortyfikacji z 1939 roku. Za dotychczasową działalność, dwukrotnie odznaczony Krzyżem Korpusu Wojska Polskiego (2012 i 2015) oraz medalem Za zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych (2016).

Autorem promującym swoją książkę Oddział Wydzielony „Lubliniec”. Działania bojowe 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w ramach Oddziału Wydzielonego „Lubliniec” 1 IX 1939 .

12 GRUDNIA (ŚRODA) 2018
GODZ. 17.00
WYPOŻYCZALNIA DLA DOROSŁYCH (pl. Mańki 10)
WSTĘP WOLNY!!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu