Przed wzięciem pożyczki. Jakie pytania sobie zadać?

Pieniądze mają to do siebie, że nie zawsze zgadza się ich ilość - często bowiem odnosimy wrażenie, że jest ich za mało. I w takiej sytuacji rozglądamy się za możliwością cudownego ich rozmnożenia. Jeśli to się nie udaje, to pozostaje nam pożyczka. Ale właśnie - czy warto? Czy uda nam się ją spłacić? Czy kiedyś już pożyczaliśmy i mamy w tej dziedzinie jakieś doświadczenie?

Od czego zacząć?

To niezwykle istotne pytania, od których właściwie powinniśmy zacząć myśleć o pożyczaniu. Zawsze bowiem jest kilka wyjść z sytuacji, a więc nie jesteśmy skazani na jedną opcję. Z drugiej strony myślenie zero-jedynkowe, czyli “pożyczę, będzie lepiej, a jak nie gorzej”, jest szkodliwe, bo stawia nas w sytuacji podbramkowej. Dobrze więc rozeznać się w tym, co jest dostępne, a później ostatecznie zadecydować.

Ile pożyczyć?

Pierwsze, o czym powinniśmy pomyśleć, to wysokość kwoty, która jest nam potrzebna. Z tym zawsze jest spory problem, bo nie do końca wiadomo, ile warto pożyczyć. Co prawda, jeśli mamy konkretny wydatek, to łatwiej to ustalić, gorzej, gdy zbliżają się święta i wiemy, że jak co roku budżet może być napięty, więc lepiej pożyczyć trochę więcej na zapas. Być może więc będą nas interesować wyższe kwoty pożyczki - w tej sytuacji warto zerknąć do artykułu: 

https://chwillowki.pl/porady/najwyzsze-kwoty-chwilowek-gdzie-szukac-pomocy-finansowej

Można tam łatwo sprawdzić, jakie podmioty są w stanie udzielić wyższych kwot chwilówek. We wpisie jednak znajdziemy więcej ciekawych informacji, które nie tylko pomogą nam wybrać dobrze, ale i bezpiecznie. Dowiemy się między innymi, na jaką kwotę pierwszej pożyczki możemy liczyć, co musi się stać, abyśmy mieli szansę na większą pożyczkę i czy w ogóle zaciąganie dużych kwot jest bezpieczne.

Duża kwota - duży problem?

Kiedy już zaznajomimy się z tą wartościową treścią, warto pójść dalej i zadawać sobie kolejne pytania. Na pewno musimy sobie w pełni uświadomić swoje położenie i odpowiedzieć na pytanie, czy kwota, o którą zamierzamy się starać, jest rzeczywiście odpowiednia i czy - co równie ważne - uda nam się ją spłacić. Może być bowiem taka sytuacja, że pożyczkodawca zgadza się (na podstawie naszych dochodów) dać naprawdę dużą pożyczkę. Jesteśmy zadowoleni, przyjmujemy to z otwartymi ramionami.

Problem w tym, że nieoczekiwane zdarzenia spowodują, że później będziemy mieć problem, by oddać ją w terminie. Może też być tak, że raty są za wysokie, bo zapomnieliśmy o innych zobowiązaniach. Warto więc mieć to na uwadze, bo choć nie wszystko da się w życiu przewidzieć, to na podstawie pewnej życiowej wiedzy i obserwacji, pewne wnioski można wyciągnąć.

Pytajmy innych

Na pewno będzie nam łatwiej, gdy już w przeszłości pożyczaliśmy, bo mamy na tym polu doświadczenie. To samo można powiedzieć o członkach rodziny lub znajomych, którzy pożyczali (lub stale, regularnie korzystają z oferty firm pożyczkowych) i mogą podpowiedzieć, gdzie najlepiej to robić. Takie informacje z “pierwszej ręki” są najbardziej cenne, więc jak tylko mamy do nich dostęp, nie powinniśmy się krępować tylko pytać o wszystko, co nas interesuje. Szczególnie że z rodziną jesteśmy blisko, więc nawet o wielkość kwoty można zapytać, by sprawdzić, ile możemy zyskać. Z drugiej strony, jak nie mamy takiej możliwości, to warto sprawdzać to, co jest w internecie, a polecony wcześniej artykuł widnieje na portalu, na którym jest dużo wartościowej wiedzy, która będzie pomocna.

Pamiętając o tych ważnych pytaniach na pewno rozsądniej i bezpieczniej będziemy korzystać z pomocy pożyczkodawców, dzięki czemu bez dodatkowego stresu pieniądze oddamy w terminie.

tagi:
2018-12-07 11:08:19

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x