Dobieramy firanki do współczesnego wnętrza

Dają poczucie prywatności, zatrzymują na sobie wzrok przechodniów i wścibskich sąsiadów. Firanki, bo o nich mowa, stanowią świetny element wystroju wnętrza, dający wrażenie przytulności i ciepła domowego. Jak we współcześnie urządzonych domach sprawują się firanki? Które materiały sprawdzą się w przypadku nowoczesnych, a które w przypadku rustykalnych wnętrz? Jaka kolorystyka firanek będzie odpowiednia w każdej z tych stylistyk?

1. Salon w stylu nowoczesnym – jakie firanki będą do niego pasować?
2. Kuchnia w rustykalnym stylu. Na jakie firanki warto się zdecydować?

Salon w stylu nowoczesnym – jakie firanki będą do niego pasować?
Wraz z modą na styl nowoczesny, tradycyjne ozdoby i upięcia tkanin w oknach straciły nieco na popularności. Nie oznacza to jednak, że firanki do salonu całkowicie straciły swoją rację bytu. Można je wykorzystać, sięgając po oszczędniejsze w swej formie środki. Prosta firana, wykonana z półprzezroczystego lub w pełni transparentnego woalu, puszczona swobodnie, zawieszona na szelkach lub też owinięta wokół karnisza – każde z tych rozwiązań będzie dobrze się sprawować. W tym przypadku najlepsze będą kolory bieli, szarości lub granatu. Urządzając salon w nowoczesnym stylu trzeba tylko pamiętać, aby oszczędnie dobierać firany i całkowicie zrezygnować z tych ozdobnych. Do nowoczesnego salonu mogą sprawdzić się także firanki typu spaghetti w formie cieniutkich niteczek tworzących dyskretne przepierzenie.

Kuchnia w rustykalnym stylu. Na jakie firanki warto się zdecydować?
Zupełnie inne – niż w przypadku nowoczesnego wnętrza – firanki będą pasować do kuchni urządzonej na rustykalną nutę. Ci, którzy cenią ciepłe w wyrazie wnętrza, powinni zdecydować się na koronkowe firanki o bogatym kwiatowym wzorze. Świetnie prezentować się będą również zazdrostki, zawieszone na wysokości 2/3 okna. Szczególnie sprawdzą się w kuchniach urządzonych na parterze, chroniąc spokój domowników przed spojrzeniami sąsiadów i przechodniów. W kuchni w rustykalnym stylu najlepiej wyglądać będą firanki w kolorze kości słoniowej i w odcieniu ciepłej bieli. Równie pięknie będzie prezentować się firana z żakardu, której gładkie fragmenty przeplatają się z bogatymi wzorami. Jej subtelny wygląd będzie świetnie podkreślał charakter wnętrza. Całkiem estetycznie powinny prezentować się również firany uszyte z woalu kreszowanego, zaopatrzone w lamówkę, zawieszone przy pomocy taśmy marszczącej wprost na karniszu. Tego typu firanka sprawdzi się nie tylko w kuchni, ale również w salonie czy sypialni.

tagi:
2018-12-10 07:52:52

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
Darek 2018-12-10, 09:12:55

Tutaj tez jest taka firanka https://www.firanlove.pl/

  Zgłoś komentarz

Marysia 2018-12-10, 09:11:49

Świetna firanka. Polecam również firanki z mikołajem w sklepie https://polskie-firanki.pl/

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x