Reklama Lubliniec Info

Apel lublinieckiej policji

Nie bądźmy obojętni na przypadki kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wraz z nastaniem niskich temperatur wiele osób narażonych jest na utratę zdrowia lub życia wskutek wychłodzenia. Na to niebezpieczeństwo narażone są szczególnie osoby bezdomne, osoby starsze zamieszkujące samotnie ale także osoby przebywające na zewnątrz, które znajdują się pod wpływem alkoholu. W związku ze spodziewanym dalszym spadkiem temperatur lublinieccy policjanci apelują , by nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka.

Zwracajmy szczególną uwagę na takie osoby zamieszkujące w naszym najbliższym sąsiedztwie ale też przypadkowo napotkane, które mogą stać się ofiarą niskich temperatur. Reagujmy na widok osób leżących na chodniku bądź niestosownie ubranych do pory zimowej. Pamiętajmy, że to od naszej wrażliwości i chęci niesienia pomocy często zależy ich zdrowie lub życie.

O każdej niepokojącej sytuacji niezwłocznie informujmy służby ratownicze pod bezpłatnymi numerami telefonów 997 lub 112. Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie do tego celu przewidziano kategorię zgłoszenia o nazwie „Bezdomność”. Jednakże pamiętajmy, że aplikacja ta nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy jeden telefon pod numer 997 lub 112 by uratować czyjeś życie.

tagi: Policja, Lubliniec, powiat lubliniecki
2018-12-13 09:59:51 KPP Lubliniec

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
KTOŚ 2018-12-14, 18:58:45

BRAK REAKCJI
jak ktoś jest narażony na zaczadzenie się, nie z własnej winy , marznie we własnym mieszkaniu tez nie z własnej winy gdzie sie udać?

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x