Być męskim - co to dziś znaczy?

O tym jacy są mężczyźni w XXI wieku mówi się bardzo dużo, ponieważ wiele osób dostrzega obecnie problem ''kryzysu męskości''. Kobiety stają się coraz silniejsze i świetnie sobie radzą na odpowiedzialnych stanowiskach - już dawno przestały być ''słabą płcią''. Które cechy mężczyzn są naprawdę cenione i jacy chcą być współcześni faceci? Czy istnieje w ogóle uniwersalny wzorzec, którym powinni kierować się ci, którzy chcą uchodzić za ideał męskości - podpowiadają autorzy https://eronplus.pl/.

Mężczyźni analizują swoją męskość - odpowiedź na ruchy feministyczne?

Obecnie sprawy ludzkiej płciowości to temat, na który dużo pisze się w czasopismach dla kobiet i mężczyzn i na który często rozmawiają politycy. Zajmują się nim też artyści - zagadnienie tożsamości płciowej interesuje współczesnych twórców teatralnych i filmowych, jest też istotnym elementem popkultury. Uważa się, że mężczyźni zaczęli analizować to, czym tak naprawdę jest męskość, między innymi dlatego, że kilkadziesiąt lat temu (a właściwie to już dużo wcześniej) kobiety zaczęły walczyć o swoje prawa. Ruchy feministyczne skłoniły myślących ludzi do zastanowienia się nad tym, jakie stereotypy wiążą się z kobiecością i męskością. Okazuje się, że rządzą nami nie tylko hormony... Istotne jest przecież w jakich rodzinach zostaliśmy wychowani, jaką religię wyznajemy, jakie wykształcenie posiadamy i w jakich kręgach się obracamy. Szorstki, bezwzględny samiec i słaba, poddająca się emocjom kobieta - ten podział w dzisiejszych czasach wyraźnie się zdezaktualizował.

Jak wygląda męski facet?

Szeroka klatka piersiowa, umięśniony brzuch, wąskie biodra, bicepsy - takie cechy chyba od zawsze posiadał idealnie zbudowany mężczyzna. A jak jest dzisiaj? Oczywiście możemy znaleźć stereotypy dotyczące męskiego wyglądu - umięśniony facet to na pewno prymityw o niezbyt wysokiej inteligencji i mało intrygującej osobowości, a pochylony w ramionach, chuderlawy osobnik z zaokrąglonym brzuszkiem to wrażliwiec o szerokich horyzontach myślowych. Na szczęście taki sposób myślenia odchodzi do lamusa, a dbanie o sylwetkę jest od jakiegoś czasu modne nie tylko wśród bywalców dyskotek. Pamiętajmy, że nie liczy się wielkość bicepsów, a harmonijna sylwetka, która w wyraźny sposób różni się od kobiecej figury. Warto tu zauważyć, że zdarza się zaobserwować mężczyzn, którzy nadmiernie tyją w biodrach i w obszarach klatki piersiowej. Najczęściej dotyczy to piwoszy, bowiem dostarczają oni swojemu organizmowi fitohormonów, które wpływają na deformację ich męskiej sylwetki.

A co z kwestią ubioru? Męski facet powinien wiedzieć w czym dobrze wygląda - to, co służy koledze, niekoniecznie sprawdzi się w jego przypadku. Bardzo wąskie jeansy, marynarka z jaskrawym wzorem, masywne białe obuwie sportowe to propozycje, z których nie każdy mężczyzna powinien skorzystać. Męski facet ma dobry gust - nie sili się na awangardowe stylizacje, jeśli ich nie lubi. Jednak wie też, że nadmierny konserwatyzm w obszarze mody może zrobić z niego nieciekawego, nudnego typa. Bardzo ważna jest też kwestia dodatków - nieodpowiedni szalik lub źle dobrany pasek czy kolorowe skarpetki mogą popsuć całkiem udane zestawienie. Wypada poruszyć też kwestię brody - czy powinieneś ją zapuścić, skoro jest supermodna? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że nie każdemu ona pasuje, a poza tym wiele kobiet za woli mężczyzn bez zarostu.

Współczesny męski facet - jakie ma cechy charakteru?

W dzisiejszym świecie mężczyzna powinien pokazać siłę swojego charakteru - choć trudno zaprzeczyć, że zawsze tak było. Nie jest to łatwe, zważywszy choćby na to, że w pracy mężczyźni muszą zazwyczaj pogodzić się z tym, że nie są samcami alfa. Często po prostu muszą wykonywać czyjeś polecenia. Męski facet powinien wykazać opanowaniem i samodyscypliną, dlatego nie wdaje się w konflikt, jeśli sprawa nie jest naprawdę poważna. Takie osoby z czasem zyskują szacunek otoczenia, wcale się o niego specjalnie nie starając. Kolejną cechą, którą wyróżnia się mężczyzna, o którym mówi się, że jest męski, to odpowiedzialność. Niestety można zaobserwować, że u wielu mężczyzn poczucie odpowiedzialności za swoje czyny i za swoich bliskich jest niezbyt duże. Wielu facetów zamiast poważnego związku wybiera beztroskie imprezowanie i niezobowiązujące znajomości, a założenie rodziny jest dla nich czymś zupełnie abstrakcyjnym. Nie oznacza to wcale, że każdy mężczyzna po przekroczeniu trzydziestki musi być już ojcem i mężem, jednak męski facet traktuje życie na poważnie, choć nie brakuje mu poczucia humoru.

Życie intymne

Niezależnie od tego, czy mężczyzna jest żonaty i jest wierny swojej wybrance, czy jest singlem i nie znalazł jeszcze miłości swojego życia, powinien zawsze dbać o to, jak czuje się jego partnerka. Męski facet sprawia, że kobieta, z którą łączy go jakaś poważniejsza relacja, postrzegana jest jako atrakcyjna i szczęśliwa. Jeśli mężczyzna nie chce podarować kobiecie bliskości i nie przykłada uwagi do tego, jak ona czuje się w jego towarzystwie, jego notowania szybko spadną. Z drugiej strony dość duża grupa mężczyzn miewa problemy w obszarze życia seksualnego niewynikające z ich niewłaściwego traktowania kobiet. Stres w pracy, przemęczenie, niewłaściwa dieta i lęk są często przyczynami zaburzeń erekcji. Jednak można uniknąć niezręcznych sytuacji - na szczęście na rynku dostępne są produkty usuwające źródło problemu. Sprawdź, co możesz zyskać, decydując się na wyjątkowe, bezpieczne kapsułki - wejdź na https://eronplus.pl/ i przekonaj się, że natura jest Twoim najlepszym sojusznikiem.

tagi:
2018-12-14 10:24:31

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x