ul. Mickiewicza przejezdna przed świętami?

Do dzisiaj, 14 grudnia był pierwotny termin oddania do użytku ul. Mickiewicza na odcinku od skrzyżowania z ul. św. Anny i Oświęcimską do skrzyżowania z ul. Ogrodową i ul. Edyty Stein. Udaliśmy się z aparatem na miejsce robót sprawdzić jak wygląda stan robót.

W zeszłym tygodniu, 4 grudnia podczas sesji Rady Miejskiej, burmistrz Edward Maniura powiedział, że zaawansowanie rzeczowe inwestycji wynosi 30% i termin jest zagrożony podając datę 14 grudnia. Dziesięć dni później, będąc na miejscu robót otrzymujemy informację od kierownika budowy, że termin został przesunięty o tydzień, a o szczegóły mamy pytać Urząd Miejski. Jednocześnie otrzymaliśmy zapewnienie, że ulica zostanie oddana do użytku najpóźniej 21 grudnia. Najwięcej wykonanych prac, to roboty ziemne, których obecnie już nie widać ze względu na przygotowanie podłoża pod masę bitumiczną. 

W rozmowie telefonicznej z sekretarzem Janem Grajcarem otrzymaliśmy potwierdzenie przesunięcia terminu oddania inwestycji na przyszły piątek. Było to spowodowane m.in. nieprzewidzianymi kolizjami przyłączeniowymi, czy wzmocnieniem fundamentów jednego z budynków przylegającego do remontowanego odcinka ul. Mickiewicza. 

Inwestycje realizuje Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy BET BRUK Zbigniew Bryś z Lublińca. Kwota wynagrodzenia przy ogłoszeniu wyniku przetargu wyniosła 1.117.556,71 zł. Kwota ta może ulec obniżeniu w przypadku niedotrzymania terminu oddania do użytku remontowanego odcinka. Wtedy miasto zacznie naliczać karne odsetki.

tagi:
2018-12-14 10:27:06

Galeria: ul. Mickiewicza II etap grudzień 2018

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x