Reklama Lubliniec Info

Stypendia i wstęp na studia dla uczniów ZSOT

Agata Ciesielska - maturzystka z II Liceum Ogólnokształcącego i Mateusz Dworaczyk - trzecioklasista, przyszły technik informatyk z Technikum nr 2 otrzymali 11.12.18r. w Częstochowie dyplom potwierdzający przyznanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych uczniów województwa śląskiego. Aby je otrzymać, musieli osiągnąć najwyższą średnią ocen w nauce i odnieść sukcesy w ogólnopolskich olimpiadach i konkursach.

Tego samego dnia w Krakowie Anna Wróbel - licealistka z tej samej klasy 3LO - zdobyła indeks na Uniwersytet Jagielloński jeszcze przed maturą. Ania walczyła w Krakowie o prawo wstępu na studia na preferencyjnych zasadach, biorąc udział w konkursie Fundacji Underground "Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim".

Z sukcesów uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych szczyci się zarówno dyrektor Joanna Walczak, jak i cała szkoła:

Nasi uczniowie są laureatami olimpiad przedmiotowych i zawodowych, ale oprócz konkursów wiedzy, biorą udział w dziesiątkach projektów, które przygotowują ich do pracy w zespole, podnoszą kompetencje komunikacyjne i społeczne. Sprzyja temu pozytywna atmosfera, w której dobrze się uczy.

Sukcesy uczniów to oczywiście zwieńczenie wieloletniej pracy nauczycieli, w tym także tych ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Agata Ciesielska i Anna Wróbel przyszły do ZSOT z obecnej SP2, a Mateusz Dworaczyk - jak dziesiątki innych uczniów ZSOT - dojeżdża spoza powiatu lublinieckiego.

tagi: ZSOT Lubliniec, edukacja
2018-12-16 19:37:36 ZSOT - Partner Lubliniec Info

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x