Reklama Lubliniec Info

Uwaga Czad

Trzyosobowa rodzina z Lublińca zatruła się tlenkiem węgla i trafiła do szpitala. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają teraz lublinieccy policjanci. Apelujemy o ostrożność przy korzystaniu instalacji grzewczych!

Do zdarzenia doszło w dniu wczorajszym około 8.00 rano, w jednym z bloków przy ul. Wojska Polskiego w Lublińcu. Na miejsce jako pierwsi dotarli funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. Podczas rozmowy z 22-letnim zgłaszającym policjanci rozpoznali u niego pierwsze objawy zatrucia tlenkiem węgla wobec czego natychmiast otworzyli wszystkie okna w mieszkaniu, a następnie pomagali jego rodzicom w opuszczeniu mieszkania. Przybyli na miejsce Strażacy potwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla w lokalu mieszkalnym. Wszystkie przebywające w mieszkaniu osoby uległy zatruciu wobec czego zostały przewiezione do szpitala. Szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia ustalają lublinieccy policjanci.

Zdarzenie to kolejny raz pokazuje nam, jak niebezpieczny jest tlenek węgla. W statystykach zatruć zajmuje on trzecie miejsce - po lekach i alkoholu. Dlatego apelujemy o wietrzenie pomieszczeń, a także regularne kontrolowanie instalacji grzewczych oraz ciągów wentylacyjnych i kominowych. Pod żadnym pozorem nie wolno zatykać kratek w oknach czy drzwiach, a także przewodach wentylacyjnych. Od sprawności technicznej tych urządzeń może zależeć nasze życie. Warto również w domu lub mieszkaniu zainstalować czujnik dymu i tlenku węgla.

Pamiętajmy o niebezpieczeństwie jakie niesie ze sobą tlenek węgla i właściwie zabezpieczmy nasze domy i mieszkania, pozwoli to ochronić nasze życie oraz życie naszych bliskich.

tagi:
2018-12-20 10:52:04 KPP Lubliniec

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
adrian 2018-12-20, 14:27:58

wina tuska

  Zgłoś komentarz

KTOŚ 2018-12-20, 13:52:42

Czyja
to wina że ludzie trują sie czadem w blokach??

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x