Jak i gdzie szukać magazynów do wynajęcia?

Wynajęcie magazynu odpowiedniego pod każdym względem dla firmy, uwzględniającego konkretną specyfikę przechowywanych produktów i materiałów nie jest łatwym przedsięwzięciem. Bardzo często to, jaki magazyn jest w dyspozycji firmy decyduje o jej rentowności oraz o sprawności prowadzenia działalności gospodarczej.

Wynajęcie magazynu odpowiedniego pod każdym względem dla firmy, uwzględniającego konkretną specyfikę przechowywanych produktów i materiałów nie jest łatwym przedsięwzięciem. Bardzo często to, jaki magazyn jest w dyspozycji firmy decyduje o jej rentowności oraz o sprawności prowadzenia działalności gospodarczej.

Od czego zacząć szukanie magazynu do wynajęcia?

Przed podjęciem decyzji, jaką jest wynajem powierzchni magazynowych najważniejszym etapem jest określenie funkcji, które ma spełniać miejsce do składowania. Oprócz samego przechowywania istotne jest także, jak powinien wyglądać magazyn, aby praca przy załadunku i rozładunku przebiegała sprawnie, bez żadnych zakłóceń.

Niezwykle ważnym aspektem przy wyborze powierzchni magazynowej jest łatwy dojazd oraz możliwość bezproblemowego dotarcia różnych pojazdów, w tym samochodów ciężarowych. Warto wybrać np. któryś z obiektów w Tychach: https://www.katmagazyn.pl/magazyny/do-wynajecia/tychy 

Następnym kryterium, które powinno wpływać na wynajęcie magazynu o konkretnej powierzchni, jest możliwość jego wyposażenia w sprzęty potrzebne do prowadzenia działalności, takich, jak, regały, półki i inne zapewniające płynność logistyczną.

Dodatkowymi atutami, jakie powinno determinować szukanie magazynu do wynajęcia są pomieszczenia, które będą potrzebne dla pracowników oraz dla kadry zarządzającej. Dobrze wybrany magazyn powinien posiadać wygodne pomieszczenia socjalne, a także odpowiednio zlokalizowane biuro.

Jak powinna być wybierana lokalizacja obiektu magazynowego?

W zależności od preferencji oraz profilu działalności firmy poszukującej magazynu do wynajęcia istotne jest położenie w dobrej lokalizacji, wiele takich obiektów magazynowych znaleźć można np. na śląsku Mniejsze firmy, które prowadzą obsługę lokalnych klientów oraz zajmują się sprzedażą wysyłkową raczej stawiają na lokalizację obiektu magazynowego w pobliżu głównej siedziby przedsiębiorstwa.

Duże firmy logistyczne, które posiadają liczną flotę samochodów o wielkich gabarytach oraz prowadzące sprzedaż na większą skalę, lepiej będą mogły eksploatować magazyny położone przy węzłach komunikacyjnych, aby nic nie zakłócało płynnego dojazdu.

Odpowiednia lokalizacja jest ważna także ze względu na zatrudnienie pracowników, którzy będą obsługiwać magazyn. W celu określenia najlepszego możliwego położenia magazynu, aby móc znaleźć w pobliżu osoby gotowe do pracy prowadzi się stosowne badania rynku pracy.

Koszty za wynajem powierzchni magazynowych - jedno z najważniejszych kryteriów

Oprócz lokalizacji, powierzchni oraz dostępności pracowników do obsługi magazynu, oczywiście bardzo istotną sprawą są koszty, które firma będzie musiała ponosić za wynajmowane powierzchnie. Zasadniczy koszt wynajmu za metry kwadratowe powierzchni magazynowej to tylko jedna z kwot, które trzeba będzie systematycznie płacić.

Należy brać pod uwagę także ewentualne zmiany w kosztach dojazdu do obiektu, planowane remonty i modernizacje dróg dojazdowych, które mogą utrudnić działalność oraz zwiększyć przewidywane kwoty do zapłaty. W planach finansowych trzeba uwzględnić koszty przystosowania hali magazynowej do profilu działania firmy oraz perspektywy ewentualnego rozwoju.

tagi:
2019-01-02 12:28:42

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x