Reklama Lubliniec Info

Orkiestra w Kochanowicach po raz kolejny zagrała hojnie

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kochanowicach przy Gminnym Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach w dniu 13stycznia 2019r. przeprowadził zbiórkę pieniężną w naszej Gminie na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Dzięki szczodrości mieszkańców zebrano kwotę 10617,44 zł +10,39 euro.

Podczas zliczania zawartości puszek wolontariuszy przez członków Sztabu na sali widowiskowej odbywały się dla bez mała przy 100 osobowej widowni występy artystyczne: „Jasełka po śląsku” autorstwa Marii Dziuk w wykonaniu uczniów ZS w Kochanowicach przy zaangażowaniu nauczycielek Małgorzaty Watoła – Hanulok, Agnieszki Kardas i
Następnie wystąpiły grupy działające przy GCKiI: taneczna ZUMBA KIDS pod kierunkiem Iwony Płuciennik, zespół wokalno - instrumentalny Łubu-Dubu pod kierunkiem Zygmunta Tofilskiego. Serdeczne podziękowania kierujemy do Marii Dziuk, która niezawodnie jak co roku wspomogła WOŚP przygotowując niespodziankę w postaci bogatego prezentu zawierającego m. in. zestaw 2 filiżanek ze spodkami, słodkiej niespodzianki oraz książek jej autorstwa. Dziękujemy także Kołu Gospodyń Wiejskich w Kochanowicach za ufundowanie zaproszenia na karnawałową zabawę taneczną. Łącznie z licytacji przedmiotów pozyskanych od mieszkańców naszej gminy uzyskano kwotę 1074,52zł. Przedmioty przesłane z głównego Sztabu WOŚP zlicytowano na kwotę 645 zł. W sumie z licytacji pozyskano kwotę 1719,52 zł.
Słowa podziękowania należą się także wszystkim, dzięki którym udało się pobić ubiegłoroczny rekord. Pragnę podziękować tym, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu akcji, a w szczególności wolontariuszom: Nikoli Filipiak, Nikoli Cierpioł, Aleksandrze Grabowskiej, Sylwii Smol, Wiktorii Kubackiej, Monice Pyka, Błażejowi Ploska, Emilii Zalas, Oldze Petryk, Nikoli Kąkol, Alicji Janisz, Nikoli Tkocz, Karolinie Mikuda, Karinie Kompala,Wiktorii Ratyńskiej oraz pracownikom GCKiI za życzliwość, wyrozumiałość i uśmiech.

Małgorzata Derkowska
Szef Sztabu WOŚP w Kochanowicach

tagi:
2019-01-16 09:04:37

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x