Wiec Przeciwko Nienawiści i Przemocy FOTO

We wtorek 15 stycznia o godz. 18:00 na lublinieckim rynku rozpoczął się Wiec Przeciwko Nienawiści i Przemocy w związku z wydarzeniami, które miały miejsce w niedzielę 13 stycznia w Gdańsku podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypomnijmy, Prezydent tego miasta - śp. Paweł Adamowicz został kilkukrotnie ugodzony nożem na scenie, dzień później zmarł. 

Pierwsze słowa do zgromadzonych mieszkańców Lublińca i powiatu skierował Gabriel Podbioł - Przewodniczący Rady Miejskiej w Lublińcu i nauczyciel szkoły podstawowej. Następnie wypowiadali się: Anna Jonczyk - Drzymała - zastępca burmistrza, Stanisław Henryk Kowalczyk - lubliniecki artysta. Na wiecu nie mógł pojawić się burmistrz miasta - Edward Maniura ze względu na wcześniej zaplanowaną ważną wizytę w Warszawie, ale przygował dla zebranych wiadomość, która została odczytana tego wieczoru. Na zakończenie został odtworzony utwór The Sound Of Silence wykonaniu Disturbed, po którym mieszkańcy powiatu stawiali znicze przy rzeźbie małej Edytki.

foto: Mateusz Zawadka

tagi:
2019-01-16 09:11:07

Galeria: Wiec Przeciwko Nienawiści i Przemocy 2019

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
MJ 2019-01-18, 17:06:14

do As
As, gdzie tu widzisz politykę. Zorganizuj wiec za miłością i szacunkiem. Chętnie przyjdę. Przecież sprzeciw przeciwko nienawiści i przemocy, to to samo co wołanie o szacunek i miłość.

  Zgłoś komentarz

as 2019-01-18, 10:55:01

A może wiec za Szacunkiem Tolerancją i Miłoscią ? przeciw wypuszczaniu bandytów z więzień - znowu mieszacie politykę tam gdzie jej nie powinno być - SZKODA !

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x