Policjanci sprawdzali bezpieczeństwo i drogi ewakuacyjne w salach zabaw

Z inicjatywy policjantów Wydziału Prewencji lublinieckiej komendy przeprowadzone zostały spotkania z właścicielami i administratorami miejsc zabaw dla dzieci na terenie powiatu lublinieckiego, które na co dzień zapewniają rozrywkę najmłodszym poprzez korzystanie z różnego rodzaju konstrukcji, torów przeszkód, zjeżdżalni itp. Spotkania odbyły się w Lublińcu, Koszęcinie i Kochcicach.

W ciągu ostatnich kilku dni mundurowi w trakcie spotkań omówili najważniejsze zagrożenia, które mogą pojawić się w takich miejscach. Naczelnik Wydziału Prewencji kom. Marek Wręczycki wskazał na potrzebę zapewnienia szybkiej drogi ewakuacyjnej oraz zwrócił uwagę na sytuacje, które mogą wynikać z różnego zachowania się dzieci w sytuacji zagrożenia tj. chowania się w trudno dostępnych miejscach.

Policjanci służyli radą w przypadku powstałych wątpliwości dotyczących regulaminów czy zakresu obowiązków spoczywających na opiekunach pozostawiających swoje pociechy w miejscach przeznaczonych do zabawy. Wskazano potrzebę posiadania dodatkowego źródła światła w przypadku awarii oświetlenia jak również konieczność przeszkolenia personelu w kwestii szybkiego ewakuowania dzieci z wysokich konstrukcji.

Asp.szt. Joanna Beneś z Zespołu Zarządzania Kryzysowego szczególny nacisk w trakcie spotkania położyła na konieczność posiadania przez pracowników stałej wiedzy co do ilości osób przebywających w obiekcie, celem przekazani tych informacji służbom ratunkowym oraz zapewnienie odpowiedniej liczby dorosłych opiekunów. Dużo mówiono o obowiązkach spoczywających na pracownikach i animatorach w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowej.

Przeprowadzone spotkania były okazją do wymiany informacji ale przyczyniły się również do rozwiania powstałych wątpliwości. Działania przeprowadzone przez lublinieckich funkcjonariuszy związane są również z nadchodzącym okresem ferii zimowych.

Celem nadrzędnym przedsięwzięcia jest zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa najmłodszym.

tagi:
2019-02-01 09:05:56 KPP Lubliniec

Galeria: Policjanci sprawdzali bezpieczeństwo i drogi ewakuacyjne w salach zabaw

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
duży dzieciak 2019-02-07, 13:24:56

I dobrze, tyle się mówi o escape roomach, a place zabaw też trzeba sprawdzać, małe dzieci mogą nie być świadome zagrożenia

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x