Reklama Lubliniec Info

Dlaczego warto wybrać łóżka bukowe?

Wedle badań naukowych spędzamy nawet jedną trzecią swojego życia w łóżku, czy to podczas snu, czy też wypoczywając. I to jest choćby powodem, żeby starannie przyłożyć się do zakupu łóżka.

Niezwykle ważnym elementem wyboru jest materiał, z którego zbudowane jest łóżko. Najlepszym wyborem jest tutaj drewno. To naturalny surowiec, który zapewnia nam wygodny i komfortowy sen. W dzisiejszych czasach, gdy z każdej strony otaczają nas sztuczne wyroby, materiały syntetyczne, warto zdecydować się na zakup mebli z drewna i stworzyć w domu przytulną, ciepłą atmosferę. Bardzo popularnym wyborem są łóżka bukowe. Buk jest jednym z popularniejszych gatunków drewna dostępnych na polskim rynku. Olbrzymią zaletą tego materiału jest jego wytrzymałość. Łóżka wykonane z bukowego drewna są trudne do zarysowania oraz odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne czy odpryski. Mimo tego, że buk jest bardzo twardy, to jednak jest materiałem plastycznym i dość łatwo poddaje się obróbce. Właśnie z tego powodu właśnie buk idealnie nadaję się do produkcji łóżek, które są meblem narażonym na znaczne obciążenia. Decydując się na bukowe łóżko, możemy być właściwie pewni, że przez wiele lat łóżko nie odkształci się ani nie wygnie pod ciężarem naszego ciała.

Łóżka bukowe nie jest też drogie, zwłaszcza jeśli porównamy ich cenę z innymi podobnymi produktami oraz korzyściami, jakie osiągamy przy korzystaniu z łóżek tego typu. Łóżko bukowe, oczywiście bez materaca, dostaniemy już za mniej niż tysiąc złotych. Przed zakupem powinniśmy zastanowić się nad jego rozmiarem. Poza wielkością znaczenie ma też wygodny materac. Osoby mające problemy z kręgosłupem powinny postawić na grubszy materac np. 20-centymetrowy. Pozostałym dla wygody wystarczą materace kilkunastocentymetrowe.

Dodatkowo meble bukowe, jak wszelkie urządzenia tego typu wykonane z drewna są bardzo uniwersalne. Łóżko wykonane z drewna bukowego pasować będzie do każdej aranżacji i sprawdzi się jako część wielu stylów urządzenia mieszkania. Łóżko tego typu doskonale wkomponuje się do stylu skandynawskiego, nowoczesnego, śródziemnomorskiego czy klasycznego. Jedyną wadą drewna bukowego jest ewentualne łapanie wilgoci przez ten typ drewna. Oznacza to, że czystego drewna bukowego nie możemy zbyt często przemywać mokrą szmatką. . Jak o każde meble drewniane, tak o meble bukowe należy dbać, przede wszystkim przy użyciu specjalnych preparatów do czyszczenia i konserwacji drewna. Zbyt częste mycie bukowej powierzchni, wodą, może skończyć się odkształceniem drewna. Istnieje jednak bardzo proste rozwiązanie tego problemu. Wystarczy łóżko pokryć kolorowym woskiem lub też wodoodporną farbą czy też lakierem. Dzięki temu codzienna pielęgnacja łóżka będzie bezpieczna i bardzo prosta. Dodatkowo specjalne lakiery pozwolą nam na uzyskanie jeszcze większej wytrzymałości i odporności tego mebla. Dobrze dobrane preparaty wzmocnią strukturę drewna i sprawią, że ta nie będzie reagować w zetknięciu z czynnikami zewnętrznymi. W ten sposób nasze łóżko bukowe posłuży nam przez wiele długich lat.

Więcej o łóżkach bukowych na lozka.net.pl

tagi:
2019-02-01 10:40:20

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x