Sprawca kolizji stanie przed sądem

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu skierowali do Sądu Rejonowego w Lublińcu wniosek o ukaranie sprawcy kolizji, który w trakcie wykonywania manewru cofania poważnie uszkodził zaparkowany, sąsiedni pojazd, a następnie odjechał. Zdarzenie miało miejsce w rejonie stacji paliw mieszczącej się na Placu Kościuszki w Lublińcu.

Całe zajście miało miejsce 11 listopada 2018r., w godzinach nocnych, w rejonie parkingu znajdującego się w sąsiedztwie stacji paliw w centrum Lublińca. Mieszkanka Lublińca podchodząc do swojego pojazdu zauważyła, że w trakcie jej nieobecności ktoś poważnie uszkodził jej Passata. Jednak w pobliżu nie było żadnych świadków tego zdarzenia, ani innych pojazdów. Kobieta zdecydowała się zgłosić ten fakt na Policję.

Sprawę uszkodzenia otrzymał doświadczony funkcjonariusz Zespołu ds Wykroczeń, który podjął szereg czynności mających na celu wykrycie sprawcy. Jednak pozyskane materiały z przyczyn technicznych nie pozwoliły na jednoznaczne określenie numerów rejestracyjnych pojazdu, którym ktoś uszkodził pojazd zgłaszającej. Prowadzący sprawę wytypował markę, typ i kolor pojazdu oraz kilka charakterystycznych jego cech, a o swoich ustaleniach poinformował policjantów pełniących służbę w terenie.

Już po kilku dniach, będący po służbie funkcjonariusz Wydziału Prewencji lublinieckiej komendy, zauważył na jednej z ulic Lublińca pasujący do opisu pojazd, który jak się potem okazało należał do 20-letniego mieszkańca Lublińca. Mężczyzna na początku zaprzeczył całej sprawie, jednak przyznał się do winy po dokładnym obejrzeniu przez mundurowych jego Forda i ujawnionych uszkodzeniach idealnie pasujących do tych z miejsca kolizji. Teraz jego sprawą zajmie się sąd, a za popełnione wykroczenie grozi mu grzywna.

tagi:
2019-02-08 10:28:33

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x