Płytki do łazienki – co przygotowali projektanci na 2019 rok?

W branży projektowania wnętrz pojęcie nudy jest obce. Nawet wybór płytek do łazienki może być wyzwaniem ze względu na ilość nowości. Każdego sezonu można poczuć powiew świeżości w branży wnętrzarskiej. Co jest trendy w 2019 roku? Jakie warianty płytek są najmilej widziane?

Imitacja drewna – nadal modna

Drewno wywołuje ciepłe skojarzenia. Przywodzi na myśl przytulną i relaksującą atmosferę, dlatego jest mile widziane w łazienkach. Naturalny materiał nie jest odporny na działanie wody. Wyjątek stanowią niektóre drewna egzotyczne, których parametry pozwalają na zastosowanie w wilgotnych pomieszczeniach. O wiele wygodniejsze w utrzymaniu i trwalsze są płytki ceramiczne Poznań. Są modne i doskonale odwzorowują rysunek różnych gatunków drewna. Ciekawą opcją, dodającą płytkom autentyzmu, jest możliwość układania ich w jodełkę. Przypominają wówczas klasyczny parkiet.

Niepowtarzalne piękno kamiennych płytek

Płytki z marmuru lub innego naturalnego kamienia prezentują się elegancko i efektownie, ale można wybrać płytki ceramiczne, które je imitują w doskonały sposób. Nieregularny rysunek „żyłek” zapewnia niepowtarzalny efekt. Do wnętrz minimalistycznych polecane są płytki łazienkowe Poznań z wykończeniem matowym. Warto korzystać z dużych formatów płytek, aby uzyskać jednolitą powierzchnię. Pod względem kolorystycznym na uwagę zasługują naturalne kolory, czyli beże i brązy. Dlatego należy przyjrzeć się płytkom terrazzo, czyli wzorom lastryko. Lastryko jest nazywane sztucznym kamieniem, ponieważ produkuje się je z cementu i rozdrobnionego kamienia – zwykle jest to marmur lub bazalt. Ostateczny wygląd płytek terazzo zależy od wielkości i jakości grysu, a także od tego, czy zastosowano biały czy szary cement i czy dodano kolorowe pigmenty. Jest to atrakcyjny materiał pod względem cenowym i użytkowym.

Płytki strukturalne i z efektem 3D – efektowne wykończenie łazienki

Już od kilku sezonów salon płytek poznań oferuje płytki 3D. Oryginalnie zaprojektowane wzory wywołują wrażenie przestrzenności, a tymczasem ich powierzchnia jest płaska. Trójwymiarowość jest tylko złudzeniem wywołanym przez nadruki. Obecnie chętnie wykorzystywane są wzory geometryczne i graficzne wprowadzające do aranżacji dynamikę. Każdą łazienkę odmienią również płytki strukturalne. Wyczuwalne pod palcami żłobienia, a niekiedy nawet wyraźnie widoczne, dodają wnętrzu oryginalności. Ściany mogą stać się wręcz dziełami sztuki.

Mozaiki – dekoracyjny element pomieszczenia

Wszystkie modne rodzaje płytek do łazienki można znaleźć w ofercie https://www.paste-group.pl. Wśród trendów pojawiły się również mozaiki. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na płytki z materiałów naturalnych. Dostępny jest bogaty wybór kształtów płytek, m.in.: heksagony, rybie łuski, cegiełki i arabeski. Mozaika najlepiej sprawdza się jako forma dekoru. Wykładając nią niewielką powierzchnię, można wspaniale ożywić wnętrze. Warto sięgnąć po mocne kolory. Zieleń i granat doskonale sprawdzają się w łazience, ale bardziej luksusowy efekt uzyskuje się przy pomocy metalicznych barw. Złoto, srebro i miedź świetnie wpisują się w aktualne trendy.

tagi:
2019-02-25 07:07:53

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x