Po terminalach dla przedsiębiorstw czas na… terminale dla urzędów!

W Polsce maleje udział gotówki w obrocie pieniężnym. To efekt m.in. modernizacji systemów płatniczych, coraz większej cyfryzacji usług finansowych i, przede wszystkim, otwartości Polaków na nowe metody płatności. Od kilku miesięcy przybywa też terminali dla urzędów.

W ramach programu Polska Bezgotówkowa oferowane są darmowe terminale płatnicze dla urzędów. Jest to efekt rozszerzenia programu obejmującego do września 2018 roku jedynie małe i średnie przedsiębiorstwa, które w jego ramach mogły otrzymać do trzech darmowych terminali płatniczych i przez 12 miesięcy nie ponosić kosztów związanych z ich obsługą.

Czas na terminale dla instytucji publicznych!

Instytucje publiczne biorące udział w programie Polska Bezgotówkowa mogą otrzymać tyle darmowych terminali, ile posiadają punktów kasowych. Co więcej, do 31 sierpnia 2021 roku nie muszą płacić prowizji od transakcji kartami Visa i Mastercard. Oferowane jest im również wsparcie techniczne w czasie trwania programu.

Co zrobić, by otrzymać darmowy terminal płatniczy? By wziąć udział w programie Polska Bezgotówkowa należy wejść na stronę www.bezgotowki.pl, wypełnić zamieszczony na niej formularz i przejść weryfikację. Po zakwalifikowaniu się do programu kurier dostarczy urządzenia pod wskazany adres. Więcej o programie Polska Bezgotówkowa dowiesz się na stronie https://bezgotowki.pl/sektor-publiczny/.

W programie mogą wziąć udział m.in. jednostki administracji publicznej, skarbowej, a także sądy czy publiczna służba zdrowia. Program Polska Bezgotówkowa oferuje również terminale dla samorządów.

Polska Bezgotówkowa - wygoda dla urzędów i obywateli

Program Polska Bezgotówkowa związany jest z deklaracją przedstawicieli polskiego rządu, dotyczącą upowszechniania płatności bezgotówkowych w naszym kraju. Jednym z celów ministerstwa przedsiębiorczości i technologii jest zagwarantowanie Polakom możliwości wyboru sposobu płatności zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.

Jak pokazują bowiem wyniki licznych badań opinii publicznej, Polacy chcą mieć wybór i możliwość korzystania z najwygodniejszej dla nich w danym momencie metody płatności – gotówki, karty płatniczej, płatności smartfonem czy BLIKiem.

Obecność terminali kart płatniczych w urzędach daje szereg korzyści nie tylko interesantom, ale również samym urzędnikom. Terminal karty płatniczej w każdym punkcie kasowym usprawnia obsługę, daje wygodę, bezpieczeństwo i powoduje oszczędność czasu. Interesanci nie muszą odchodzić od okienka, by szukać najbliższego bankomatu. Dzięki temu są zadowoleni ze sprawnej obsługi i… lepiej postrzegają instytucje publiczne.

tagi:
2019-02-27 12:29:37

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
wolny Polak 2019-03-12, 15:35:46

koniec wolności
Najgorsze rzeczy wprowadza się pod szyldem ulepszenia życia i ogólnego dobra . Człowiek bez gotówki staje się niewolnikiem . Już niedługo nie zapłacisz np ,komuś za pomoc w domu , za skoszenie ogródka . i nawet kupno zapałek będzie w systemie . koniec resztek wolności .

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x