Reklama Lubliniec Info

Ogólnopolska akcja SMOG

W dniu dzisiejszym funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu prowadzą na drogach powiatu lublinieckiego ogólnopolskie działania „SMOG”, które mają na celu wyeliminowanie z dróg pojazdów, których zły stan techniczny stwarza realne niebezpieczeństwo dla środowiska naturalnego. Poza stanem technicznym pojazdów i prawidłowego wyposażenia sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierujących.

Całodzienne działania realizowane będą na drogach powiatu lublinieckiego o największym natężeniu ruchu oraz miejscach niebezpiecznych. Mundurowi w trakcie kontroli będą zwracali szczególną uwagę na pojazdy w złym stanie technicznym lub te, które mogą naruszać wymagania związane z ochroną środowiska na przykład poprzez nadmierne zadymienie.

Kontroli będzie podlegała również prędkość z jaką poruszają się kierujący pojazdami szczególnie w terenie zabudowanym, liczba przewożonych pasażerów oraz obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że dbając o stan techniczny naszych pojazdów zwiększamy nasze bezpieczeństwo oraz innych uczestników ruchu drogowego, a tym samym przyczyniamy się bezpośrednio do poprawy jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy.

tagi:
2019-02-27 14:29:51 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x