Reklama Lubliniec Info

Podpalacz w rękach policji

Zaledwie kilku dni potrzebowali policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu na ustalenie i przedstawienie zarzutów sprawcy podpalenia kontenerów na odpady w Lisowie. Zdarzenie miało miejsce w dniu 19 lutego w późnych godzinach nocnych. Teraz 19-letniemu mieszkańcowi Lisowa grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

O tym, że palą się pojemniki na odpady znajdujące się w Lisowie na ulicy Szkolnej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym dyżurny lublinieckiej komendy Policji został poinformowany 19 lutego, po godzinie 23. Natychmiast na miejsce udał się policyjny patrol. Ustalono, iż spaleniu uległo 6 pojemników na śmieci należących do gminy Herby, a wartość strat wyceniono na ponad 4 tys. złotych. Lublinieccy śledczy od razu podjęli działania zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia i ustalenia ewentualnego sprawcy podpalenia. W sprawę zaangażował się również dzielnicowy Lisowa asp. szt. Paweł Garbala, którego znajomość terenu i jego mieszkańców okazała się bardzo pomocna.

Mundurowi zebrali w bardzo szybkim czasie materiał dowodowy, który pozwolił na ustalenie potencjalnego sprawcy podpalenia. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Lisowa, który przyznał się do zarzucanego mu czynu. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

tagi: Herby
2019-03-04 09:27:47 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x