Reklama Lubliniec Info

Co to jest Internet symetryczny?

Znasz te sytuacje, kiedy siedzisz przed komputerem i z rosnącym zdenerwowaniem obserwujesz, ile jeszcze czasu zostało do zakończenia wysyłania pliku? Być może problemem jest asymetryczny Internet. Na czym to polega i dlaczego Internet symetryczny lepiej się sprawdza?

Internet symetryczny
Istnieją dwa rodzaje łącza internetowego – symetryczne i asymetryczne. Różnią się w zasadzie tym, że przy asymetrycznym prędkość pobierania jest zauważalnie wyższa niż prędkość przesyłania danych. Łatwo to odczuć szczególnie w sytuacji, gdy z jednego łącza korzysta równolegle kilka urządzeń.

W Internecie symetrycznym prędkość pobierania i wysyłania danych (uploadu i downloadu) są sobie równe. Mając tę samą prędkość pobierania, otrzymujemy nawet dziesięciokrotnie wyższą prędkość wysyłania danych. Co to oznacza w praktyce? Przekłada się to bezpośrednio na prędkość działania łącza. Internet symetryczny to najszybszy Internet, który pozwala na komfortowe użytkowanie sieci. Idealny i w biurach, i w domach prywatnych, zwłaszcza jeśli łącze będzie dzieliła duża rodzina. Dzięki niemu nie tylko szybko pobierzemy plików, otworzymy wiele stron czy obejrzymy serial, ale też wyślemy własne nagrania, prezentacje czy katalogi ze zdjęciami.

Zalety łącza symetrycznego
Internet symetryczny to najszybszy Internet, jeśli bierzemy pod uwagę także prędkość wysyłania. Co więcej – dostawcy łącza symetrycznego często gwarantują jego stabilność oraz parametry.
Łącze asymetryczne bardzo często oferowane jest przez lokalnych, „osiedlowych” dostawców, u których jakość usług bywa dyskusyjna. Internet symetryczny jest postrzegany natomiast jako rozwiązanie biznesowe, zatem często łączy się go z dużą przepustowością łącz zbudowanych na infrastrukturze światłowodowej.

Najszybszy Internet w ofertach dostawców
Większość dostawców nadal oferuje Internet asymetryczny, ale powoli pojawiają się oferty z siecią symetryczną. Jest ona najlepszej jakości. Jeśli do tego będzie oparta na światłowodach, możesz liczyć na najszybszy Internet.
Co ważne, oferty tego rodzaju wcale nie są drogie. Abonament na Internet symetryczny nie jest dużo wyższy niż na asymetryczny. Najszybszy Internet to opcja dla najbardziej wymagających klientów. Warto o nim pomyśleć zwłaszcza w biurach, gdzie łącze współdzielone jest przez wielu pracowników.

tagi:
2019-03-04 14:49:58

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x