Sztuka użytkowa królowała w ferie z MDK

Sztuka użytkowa królowała w ferie z MDK

06.03.2019 11:17
Czytanie treści strony dostępne

32 godziny warsztatów artystycznych, zajęcia sportowe, pokazy, spotkania z Japonią, poranki filmowe i ponad 1600 uczestników. Tak lubliniecki MDK podsumowuje ferie.

Wszystko, co dobre szybko się kończy - a w szczególności ferie - czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom „Ferii z MDK” nie będzie brakowało.
Uczestnicy stworzyli wiele przydatnych rzeczy i powrócili do domu z własnoręcznie wykonanymi: materiałowymi brelokami, kloszami na lampy, drewnianymi serduchami, organizerem nad biurko, wystrzałowymi tubami, filcowym przybornikiem, torbami z własnym nadrukiem, a nawet z przepisem na puchnące farby!

Miejski Dom Kultury jak zwykle przygotował program pełen atrakcji. Każdego dnia każdy mógł znaleźć coś dla siebie bowiem odbywały się rozmaite zajęcia kreatywne, sportowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, a także poranki kinowe.
Niezapomnianą atrakcją były warsztaty kulinarne z Hanią Kandorą finalistką programu MasterChef Junior. Uczestnicy mieli okazję podglądnąć umiejętności kulinarne Hani i pod jej okiem przygotować pyszne zdrowe pasty.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania pt. „Emdek po japońsku”, gdzie Akemi Yasuhara – rodowita Japonka podzieliła się ciekawostkami ze świata kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Były warsztaty origami, gry i zabawy japońskie, a także szuka ubierania kimono.

Podopiecznym MDK bardzo spodobał się pokaz pt. „Lodowe eksperymenty”. Tego dnia mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z wyjątkową materią jaką jest suchy lód. Dzieci poznały właściwości tej substancji pomagając instruktorom m.in. nadmuchując balony bez użycia ust czy tworzyć mleczne bańki.

Pan Przyrodnik tym razem zaciekawił opowieścią o motylach świata. Warto było znaleźć się w tym dniu w gronie słuchaczy i oprócz wysłuchania arcyciekawych opowieści, podziwiać wspaniałe eksponaty tych niezwykłych owadów.
„Ferie z MDK” nie mogłyby się odbyć bez warsztatów kreatywnych z ulubionymi instruktorami, zajęć sportowych z energiczną Panią Bernadetą, czy animacji
z uwielbianym przez wszystkich Panem Piotrem. To były gorące dwa tygodnie. Dziękujemy wszystkim dzieciom za mile i kreatywnie spędzony czas! Miejski Dom Kultury wciąż czeka na Was ze świetnymi propozycjami kinowymi, spektaklami, koncertami, warsztatami i mnóstwem innych atrakcji w zbliżającym się okresie imprez plenerowych!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu