Reklama Lubliniec Info

Teatr po Pracy z repertuarem Osieckiej w Kokotku

Komplet widzów wypełnił salę konferencyjną Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA na spektaklu „Słodkie rodzynki, gorzkie migdały” w niedzielę 3 marca 2019 r.

Nie od dziś wiadomo, że dobra współpraca może przynieść niesamowite rezultaty, a zdecydowanie łatwiej o nie, jeśli ludzi łączą dobre relacje. To właśnie o nich powiedział w Oblackim Centrum Młodzieży Niniwa w Kokotku o. Tomasz Maniura witając dyrektor Miejskiego Domu Kultury Agatę Woźniak- Rybkę i szefową Teatru po Pracy Agnieszkę Raj-Kubat. O te relacje wśród tej trójki tym łatwiej, gdyż jak zdradził o. Tomasz znają się od przysłowiowej piaskownicy…
To właśnie z inicjatywy pani dyrektor lublinieckiego MDK i dzięki gościnności o. Tomasza Maniury teatr wystąpił w niedzielę, 3 marca dla mieszkańców Kokotka w recitalu piosenek Agnieszki Osieckiej pt. „Słodkie rodzynki, gorzkie migdały”.
Cudowna atmosfera trwała od początku do samego końca koncertu. Artyści wykonując piękne utwory znanej poetki z muzyką na żywo, choreografią i projekcją w tle przenieśli widzów w świat pełen emocji, miłości i wzruszeń. Całość wyreżyserowała Agnieszka Raj-Kubat. Publiczność usłyszała kilkanaście kompozycji m.in.: „Wielka woda”, „Nie żałuję”, „Oczy tej małej”, „Miasteczko Cud”, czy „Miłość w Portofino”. Każdy utwór krył w sobie jakąś historię, opowieść o miłości. Jak określiła jedna ze słuchaczek po zakończonym recitalu: Czas zatrzymał się w miejscu. Niesamowite, jak aktorzy porwali publiczność – opowiada na gorąco Emil Burdziłowski, menadżer Oblackiej Przystani – żywy kontakt sprawił, że widzowie aktywnie reagowali i włączali się w śpiew.
Koncert zakończył się owacjami na stojąco. Gorące podziękowania artystom złożyła dyrektor MDK Agata Woźniak–Rybka oraz o. Tomasz Maniura, a zachwycona publiczność domagała się bisów, by móc choć jeszcze raz usłyszeć jedną z piosenek.
Cieszę się, że dzięki dobrej współpracy możliwe było dotarcie z tym pięknym recitalem do mieszkańców oddalonego od centrum Kokotka. Dziękuję o. Tomkowi Maniurze za gościnę a mieszkańcom i gościom za wspaniałą atmosferę. Bardzo dziękuję artystom za ich występ i zaangażowanie powiedziała Agata Woźniak- Rybka dyrektor MDK.
Widownia wypełniła liczącą ponad 200 miejsc salę. Darmowe bilety rozeszły się błyskawicznie, a telefony z prośbami o wejściówki nie ustawały aż do samego weekendu – dzieli się Marcin Szuścik z biura NINIWY.
To nie pierwsza wspólna inicjatywa MDK Lubliniec i Stowarzyszenia Młodzieżowego NINIWA. Partnerzy organizują wspólnie co roku w listopadzie Festiwal podróżniczy Together w MDK Lubliniec. Po raz pierwszy artyści domu kultury wystąpili w Kokotku, a jak zapewniają organizatorzy nie po raz ostatni.

tagi:
2019-03-06 11:36:10

Galeria: Teatr po Pracy z repertuarem Osieckiej w Kokotku

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x