Reklama Lubliniec Info

Doradztwo zawodowe w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Herbach

Dnia 11 marca 2019 r. doradcy zawodowi z jednostek organizacyjnych CEiPM OHP w Częstochowie w składzie: Anna Weber, Aleksandra Musiał, Justyna Sandelewska i Zbigniew Garski przeprowadzili zajęcia z doradztwa zawodowego dla młodzieży kształcącej się i przebywającej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Herbach.

Tematyka zajęć obejmowała zagadnienia związane z planowaniem ścieżki edukacyjno- zawodowej oraz przygotowania i aktywności na rynku pracy. Uczestnikom przybliżono pojęcie kariery zawodowej, etapy jej planowania oraz zapoznano z mechanizmami rządzącymi współczesnym i konkurencyjnym rynkiem pracy w Polsce. Uczestnicy wspólnie z doradcami zawodowymi omawiali czynniki wyboru zawodu, zawody przyszłości i schyłkowe oraz zastanawiali się nad zdobywaniem wiedzy, nowych umiejętności i kwalifikacji potrzebnych do znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia. Część spotkania poświęcono szeroko rozumianej postawie aktywnej i przedsiębiorczej w życiu osobistym i zawodowym oraz samozatrudnieniu jako sposobie na własne miejsce pracy, które w rezultacie przyczynia się do przezwyciężania bierności w poszukiwaniu pracy. Duży nacisk doradcy zawodowi położyli na ustawiczne dokształcanie się i podnoszenie swojej wiedzy w celu dostosowania się do wymagań i potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Udzielali wskazówek dotyczących umiejętności nawiązania kontaktu interpersonalnego oraz uwarunkowań psychofizycznych różnych zawodów, mających znaczący wpływ na proces adaptacji w środowisku zawodowym. Młodzież z zainteresowaniem obejrzała prezentacje multimedialne z zakresu poruszanej tematyki oraz filmy szkoleniowe stanowiące przydatną wskazówkę do planowania dalszej drogi edukacyjno - zawodowej.

tagi: Herby, powiat lubliniecki
2019-03-13 09:19:49 Anna Weber- Doradca zawodowy– MCK OHP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x