Jak zostać taksówkarzem w Katowicach?

Chcecie zostać taksówkarzami w Katowicach? Dobrze znacie topografię miasta? Lubicie jeździć samochodem? Jeśli odpowiedzi na te pytania brzmią „tak”, koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł. Nasi specjaliści podpowiedzą, co zrobić, aby móc świadczyć usługi taxi.

Jak zostać taksówkarzem w Katowicach? Wyjaśniamy, co trzeba zrobić krok po kroku

Odpowiedź na pytanie o to, jak zostać taksówkarzem w Katowicach znaleźć można na blogu śląskiego oddziału Eko Tax. Jest ona dokładnie taka sama jak w przypadku wielu innych miast. Należy zdać stosowny egzamin ze znajomości topografii miasta, a także spełnić szereg wymogów formalnych. Musicie mieć ukończone 21 lat i posiadać prawo jazdy kat. B. Warto też zadbać o założenie jednoosobowej działalności gospodarczej. O co jeszcze będziecie musieli zadbać?

Dokumenty

Jeśli chcecie rozpocząć pracę w charakterze taksówkarza, poza wspomnianymi wyżej wymogami, musicie skompletować niezbędne dokumenty. Przydatne będzie zaświadczenie potwierdzające kompetencje i doświadczenie w pracy za kierownicą. Należy też zadbać o dokumentację, która potwierdzi wasz aktualny stan zdrowia (w tym psychicznego). Pod żadnym pozorem nie możecie być karani. Aby tego dowieść, należy pobrać z sądu - odpowiedniego dla miejsca zamieszkania - zaświadczanie o niekaralności. Dotyczy ono wszystkich zdarzeń o charakterze przestępstw, które obejmują naruszenie przepisów dotyczących zdrowia, życia, ludzkiej obyczajności, wolności seksualnej, mienia, wiarygodności przetwarzanych i wykorzystywanych dokumentów.

Licencja

To kolejny niezbędny warunek do podjęcia pracy taksówkarza. Jeśli wyrabiacie licencję na jazdę taksówką w Katowicach, musicie pamiętać o tym, że jest ona ważna tylko w obrębie tego miasta. Owszem, zdarza się czasami, że dokument upoważnia do świadczenia usług na terenie kilku miast, ale dotyczy to sytuacji, w których ich samorządy podpisały stosowne porozumienie.

Co ważne, licencja nie ma charakteru wieczystego. Jest ona udzielana tylko na określony czas, który wynosi od 2 do maks. 50 lat. To, na jak długo uzyskacie wymarzoną licencję, będzie w dużej mierze zależało od was i od zasobności waszego portfela. Pozostałe informacje dotyczące wymogów stawianych przyszłym taksówkarzom znajdziecie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Katowice. To właśnie tu należy złożyć wniosek o otrzymanie licencji.

tagi:
2019-03-14 08:43:14

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x