Instruktor domu kultury laureatką nagrody „Kapelusz Edyty 2019”

Środowy wieczór 13 marca 2019 roku w lublinieckim domu kultury należał do kobiet! Już po raz piąty odbyła się tu Lubliniecka Gala „Być Kobietą”. Tego dnia na wszystkie Panie czekało mnóstwo atrakcji.

Zaproszenie Burmistrza Miasta Lublińca Edwarda Maniurę na V Lubliniecką Galę „Być Kobietą” przyjęła spora grupa mieszkanek naszego miasta. Przybyłych gości przywitała dyrektor MDK Agata Woźniak-Rybka, która wraz z aktorami Teatru po Pracy otworzyła imprezę wernisażem wystawy pt.: „Prawa kobiet = Prawa człowieka”. To wystawa plakatów dotyczących obrony praw kobiet ze zbiorów Elizabeth Resnick, Profesor projektowania graficznego, Massachusetts College of Art and Design w USA. Plakaty twórców grafiki z całego świata wciąż można podziwiać w MDK.

Podczas imprezy goście wysłuchali kilku uwag od trenera personalnego z Fitness Clubu X-KINETIC oraz wykładu psycholog Ewy Kustwan-Mróz, która przekonywała, że „być kobietą” to jak wygrać los na loterii. Prelekcja pt. „Tyle mam na głowie, że skończę na połowie - czyli jak być współczesną kobietą” bardzo spodobała się damskiej części publiczności.

„Kapelusz Edyty 2019” tym razem powędrował do Agnieszki Raj- Kubat – reżyser działającego przy MDK Teatru po Pracy. Laureatka została doceniona za całokształt swojej pracy artystycznej, za to że nie boi się podejmować trudnych tematów oraz za to jakim jest człowiekiem. Uznanie należy się również pozostałym nominowanym Paniom: Aleksandrze Gracy, Barbarze Maciosek oraz Marii Krupskiej.

Specjalnie dla Pań zaśpiewał sam Robert Janowski, który od ponad 20 lat gościł na ekranach milionów telewidzów jako prezenter uwielbianego przez polską publiczność programu rozrywkowego „Jaka to melodia?”. Artysta zaprezentował autorskie utwory jak i znane i lubiane przeboje muzyki rozrywkowej.

To był cudowny wieczór! Gratulujemy serdecznie wszystkim nominowanym do nagrody „Kapelusz Edyty 2019” oraz zwyciężczyni. Do zobaczenia na kolejnej gali „Być Kobietą” już za rok!

tagi: Lubliniec
2019-03-18 10:40:03 MDK Lubliniec, fot. J. Kubiciel

Galeria: Kapelusz Edyty 2019

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x