Sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże na trasie Herby Nowe - Kępno

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za prawie 5 milionów złotych zapewnią sprawne podróże i zwiększą poziom bezpieczeństwa pomiędzy Kępnem a Herbami Nowymi. Na przejazdach kolejowo-drogowych zainstalowana zostanie nowa sygnalizacja świetlna i dźwiękowa. Wyremontowane zostaną tory i 80-metrowy most kolejowy na rzece Liswarta.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykorzystają zamknięcie toru i wykonają remont mostu kolejowego, torów i przebudują przejazdy kolejowo-drogowe między 25 marca do 15 kwietnia.
Prace na moście nad rzeką Liswarta obejmą wymianę szyn i podkładów, konserwację konstrukcji stalowej oraz regulację sieci trakcyjnej. Umożliwi to utrzymanie sprawnych przejazdów pociągów na trasie pomiędzy stacjami Herby Nowe a Kępnem.

W tym samym czasie na 22 kilometrach linii kolejowej na szlakach Panki - Krzepice oraz Janinów - Pątnów Wieluński wyszlifowane i wyregulowane zostaną szyny. Zapobiegnie to wprowadzaniu ograniczeń prędkości dla pociągów pasażerskich. Koszt wszystkich robót, finansowanych ze środków własnych spółki, to 2 mln złotych.

Także między 25 marca do 15 kwietnia potrwają prace na przejazdach w miejscowościach Janinów, Odcinek i Dalachów. Na skrzyżowaniach dróg z torami zainstalowane zostaną nowoczesne urządzenia. Automatyczna sygnalizacja świetlno-dźwiękowa zapewni lepszą komunikację lokalną. Nowa jezdnia zapewni lepszą komunikację drogową. Wartość prac na wymienionych 3 przejazdach to 2,6 mln zł. Inwestycja jest realizowana ze środków unijnych w ramach zadania pn. „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na przejazdach kolejowo-drogowych etap I – część przejazdowa”. Projekt objął przebudowę 119 przejazdów w 9 województwach. Wartość całego projektu to 256,7 mln zł netto, z czego dofinansowanie UE wynosi prawie 194 mln zł netto.

Zmiany w organizacji ruchu
Od 25 marca do 15 na odcinku Herby Nowe – Wieluń Dąbrowa będzie obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągi dalekobieżne pojadą drogą zmienioną przez Kluczbork. Zmiany z wyprzedzeniem zostały zaplanowane w rozkładzie jazdy. Szczegółowe informacje dotyczące komunikacji dostępne są na rozkładach jazdy, na stronach przewoźników oraz www.portalpasazera.pl

tagi: PKP, powiat lubliniecki
2019-03-20 13:48:54

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x