Nauczyciele z Lublińca dołączą do strajku - szkoły i przedszkola mogą zostać zamknięte

Publiczne szkoły i przedszkola z Lublińca są gotowe do przystąpienia do ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Oznacza to, że od 8 kwietnia do odwołania dla uczniów i przedszkolaków mogą być zamknięte ich macierzyste oddziały. Lublinieckie placówki już dzisiaj wystosowały komunikaty w tej sprawie.

Na kilku stronach internetowych lublinieckich placówek już pojawiły się identyczne komunikaty o zagrożeniu przeprowadzenia strajku.

"W związku z realnym zagrożeniem przeprowadzenia akcji strajkowej pracowników szkół miejskich placówek oświatowych od dnia 8 kwietnia 2019r. Dyrektor /nazwa jednostki/ w Lublińcu uprzejmie informuje o możliwości potencjalnego zakłócenia procesu dydaktyczno-wychowawczego oraz przebiegu egzaminu ósmoklasistów.
Jednocześnie oświadcza, że Dyrektor /nazwa placówki/ dotychczas nie został poinformowany o planowanym podjęciu akcji strajkowej w szkole. O ewentualnych zmianach Dyrektor będzie informował na bieżąco."

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
Romek 2019-04-02, 15:01:57

Romek
A ja mam proste pytanie: Ilu nauczycieli zostawiło szkołę, zmieniło pracę i teraz jest im lepiej?

  Zgłoś komentarz

Nauczyciel 2019-04-02, 14:43:17

Strajk
Jestem nauczycielem i jest mi wstyd. Nie wolno dzieciom pokazywać takiej postawy. Pomimo tego, że proponuje się nam podwyżki, to nauczyciele żądają 1000 zł. Nie będę się ujawniał bo nie chcę narazić się na lincz.

  Zgłoś komentarz

Uczeń 2019-04-01, 20:39:37

Strajk
Nauczycielom w głowach sie poprzewracało, pracują 20 godzin tygodniowo (godzina to 45 min nie 60) mają ferie świąteczne, ferie zimowe i wakacje wolne ( wszystko płatne) urlop roczny zdrowotny, kartę nauczyciela. I Oni jeszcze chcą podwyżkę kosztem dzieci gdzie dobro ucznia jest nadrzędnym dobrem. Wstyd...

  Zgłoś komentarz

Uczeń 2019-04-01, 20:38:18

Strajk
Nauczycielom w głowach sie poprzewracało, pracują 20 godzin tygodniowo (godzina to 45 min nie 60) mają ferie świąteczne, ferie zimowe i wakacje wolne ( wszystko płatne) urlop roczny zdrowotny, kartę nauczyciela. I Oni jeszcze chcą podwyżkę kosztem dzieci gdzie dobro ucznia jest nadrzędnym dobrem. Wstyd...

  Zgłoś komentarz

rodzic 2019-03-29, 12:21:04

Karta Nauczyciela jest dla nauczycieli dobrodziejstwem i rekompensatą za tą ich trudną pracę..nikt w Polsce nie ma takich przywilejów jak ta grupa zawodowa..długo pracują??bo aż 18 h/tyg.???tyle w szkole a w domu "korki" do 21godz. na lewo bez podatków po 70 zł/h( średnio )w zależności od przedmiotu.A jak to się ma do 40h/tydz. pracy w innych zawodach???Dać podwyżkę tyle co innym ale zlikwidować KN i opodatkować korepetycje.

  Zgłoś komentarz

Madka 2019-03-28, 16:34:11

Trzeba reagować
Od bierdolta się od nas i naszych dzieci i od nas Do roboty a nie stajki w głowach

  Zgłoś komentarz

Oburzony 2019-03-28, 15:22:15

To się w głowie nie mieści
Jak się praca nie podoba, to zawsze można ją zmienić. Zatrudnienie na cały etat, a tylko kilkanaście godzin tygodniowo, do tego ile mają wolnego? Niech idą pracować 40 godzin tygodniowo, to zobaczą. Strajkować kosztem uczniów chcą? Może zostać zakłócony egzamin 8-kalsistów? Pozwalniać dyscyplinarnie. A zajęcia dodatkowe, korepetycje na lewo?

  Zgłoś komentarz

matka i kobieta pracująca 2019-03-28, 13:38:53

w głowach się "nauczycielom" poprzewracało pracuje na pełen etat za niecałe 2 tys zł... nie tylko ja również na ich wypłaty, mam dwoje dzieci chodzących do szkoły wymagania nauczycieli są delikatnie mówiąc, zbyt wygórowane przez ten ich 'strajk' najbardziej ucierpią dzieci, córka w SP 1 ma ciągle zastępstwa i odwoływane lekcje, powstają zaległości w nauce wiadomo, że nikt nie został nauczycielem dla pieniędzy... za to "strajkowanie" powinni zostać ukarani, do odpowiedzialności powinni zostać pociągnięci lekarze, którzy wystawiają im lewe L4, a nauczyciele na komisję lekarską- do ZUSU, zaraz ozdrowieją

  Zgłoś komentarz

emeryt za 2000 2019-03-28, 09:47:51

Argument, że na kasie w Biedronce mają więcej, to na co czekasz nauczycielu. Idź na 168 godzin miesięcznie za 2300 z niedzielami i sobotami. Nauczyciele nie wypracowują dochodu tylko żyją z budżetu, który robole muszą wypracować. Ja bym puścił dzieci na wakacje od kwietnia a uprzywilejowana kasta niech żyje pięć miesięcy bez wypłat. W wrześniu sami przyjdą na kolanach po stare przywileje.

  Zgłoś komentarz

związkowiec 2019-03-27, 20:54:27

ZNP to komuna
Gratuluję nauczycielom szefa. Jak mogliście się zjednoczyć pod takim komunistycznym związkiem i takim szefem. Teraz to on będzie decydował kiedy będzie strajk a kiedy się skończy a wy jak ba... za nim.

  Zgłoś komentarz

Pokaż wcześniejsze komentarze

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x