Chciał ukraść pieniądze z myjni samochodowej

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z KPP Lubliniec zatrzymali 20-latka, który w dniu 9 marca 2019 r. usiłował włamać się do panelu sterującego myjni samochodowej w Lisowie. Na zatrzymanie sprawcy mundurowi potrzebowali zaledwie dwóch tygodni.

Zdarzenie miało miejsce w nocy 9 marca. Krótko po godzinie 2 na teren myjni w Lisowie przyszedł młody mężczyzna, który za pomocą ciężkiego narzędzia próbował rozbić panel sterujący i skraść pieniądze, które wcześniej klienci wrzucili płacąc za mycie swoich pojazdów. Ku zaskoczeniu niedoszłego złodzieja urządzenie okazało się bardzo solidne. Po nieudanej próbie sprawca oddalił się myśląc, że pozostanie bezkarny.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego szybko wpadli na trop przestępcy i po kilku dniach dokonali jego zatrzymania. Mężczyzna przyznał się do próby kradzieży z włamaniem w Lisowie, a także do kilku innych przestępstw popełnionych w ostatnim czasie na terenie województwa opolskiego. Został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublińcu, gdzie prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

tagi: Policja, powiat lubliniecki
2019-03-27 12:34:46 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x