Podłogi żywiczne - rozwiązanie nie tylko dla przestrzeni przemysłowych!

Kiedy ktoś mówi "posadzka żywiczna", zwykle kojarzy nam się to z wielkimi halami produkcyjnymi i szarą, nieszczególnie estetyczną podłogą. Jednak jako że minimalizm w wystroju wnętrz jest coraz popularniejszym wyborem w mieszkaniach i domach, podłogi tego typu zawitały również w naszych wymarzonych M, łącząc wysoką funkcjonalność i trwałość z surowym, ale jednak przykuwającym oko wnętrzem. Czy warto zainwestować w taką posadzkę?

1. Właściwości posadzek żywicznych
2. Czy warto wybrać taką podłogę do domu?
3. Dodatki, które zmienią twoje życie

Właściwości posadzek żywicznych
Choć wydają się surowe, w połączeniu z odpowiednimi meblami, kolorem ścian i dodatkami potrafią tworzyć naprawdę piękne wnętrza. Podłogi żywiczne charakteryzują się przede wszystkim wysoką trwałością i łatwością w czyszczeniu. W zależności od wykorzystywanego materiału, możemy mieć do czynienia z podłogą wykonaną na bazie żywicy epoksydowej lub poliuretanowej. W pierwszym przypadku zastygająca żywica tworzy nierozpuszczalną, odporną na topnienie powierzchnię o bardzo dobrej przyczepności do bazowego podłoża. Z kolei podłogi poliuretanowe charakteryzuje wysoka odporność na czynniki chemiczne i atmosferyczne, dlatego właśnie tak chętnie są one wylewane w przedsiębiorstwach, fabrykach czy magazynach.

Czy warto wybrać taką podłogę do domu?
Podłogi żywiczne mają szereg zalet, koło których nie można przejść obojętnie. Przede wszystkim są stosunkowo proste w utrzymaniu czystości, a także bardzo odporne na zniszczenia. Podłoga wylewana jest na betonowej podstawie i nie ma na swojej powierzchni żadnych spoin, w których mógłby gromadzić się brud. Choć posadzki tego typu zwykle są szare i wyglądają raczej surowo, można je "ugłaskać" poprzez dodanie żywicy innego koloru - dzięki płynnej formie możemy z łatwością robić linie, rozbryzgi czy inne abstrakcyjne wzory, które uatrakcyjnią design naszego mieszkania czy biura.

Dodatki, które zmienią twoje życie
Choć podłoga żywiczna już sama w sobie jest ciekawym wyborem, możemy ją dodatkowo spersonalizować. W zależności od użytej żywicy można sprawić, że podłoga nabierze np. właściwości antypoślizgowych, lub będzie wykazywała niski opór cieplny, aby montaż ogrzewania podłogowego stał się prostszy.

Podłogi to jedne z tych powierzchni w naszych domach, które nieustannie pracują, znosząc nie tylko nas czy nasze zwierzęta, ale także meble. Wybierając posadzkę wykonaną z żywicy możemy liczyć na wysoką trwałość i niezawodność, a także na unikatowy, surowy wygląd, który świetnie zgra się z nowoczesnymi wnętrzami.

tagi:
2019-03-28 07:30:40

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x