Jak dobrać pierścionek zaręczynowy?

Dobór pierścionka zaręczynowego jest dla wielu panów olbrzymim problemem. Nie mamy w przeciwieństwie do pań doświadczenia w doborze biżuterii, a jednocześnie doskonale zdajemy sobie sprawę, że kwestia wyboru właściwego pierścionka jest niezwykle ważna w kontekście udanych zaręczyn. Na szczęście istnieje kilka trików, które pomogą nam we właściwym przeprowadzeniu całej operacji.

Zanim pójdziemy do jubilera

Właściwym adresem naszej podróży jest oczywiście jubiler, ale zanim udamy się do zakładu jubilerskiego, musimy uzyskać choćby minimalną wiedzę na temat tego, jaki pierścionek spodoba się naszej przyszłej narzeczonej. Najłatwiej jest to zrobić klasyczną metodą podglądacza. Po prostu rzućmy wzrokiem na to jaką biżuterie nosi nasza wybranka. Możemy zajrzeć do jej pudełka z biżuterią i jednocześnie przez kilka dni baczniej obserwować przyszłą żonę. Jest to o tyle ważne, że gust panny młodej będzie dla nas wyznacznikiem udanych zakupów. Jeśli pani lubi bogatą biżuterię w dużej ilości, to taki sam powinien być też pierścionek. Kiedy jest odwrotnie i nasza wybranka niechętnie zakłada na siebie błyskotki, ograniczając się do jednego pierścionka i ewentualnie kolczyków, to należy poszukać czegoś skromniejszego w klimacie dyskretnej elegancji. Zwróćmy też uwagę na to, czy pani woli dużą, czy małą biżuterię, a przede wszystkim skoncentrujmy się na fakcie, jaką biżuterie nosi. Czy jest to białe złoto, czy może jednak te bardziej tradycyjne? Może gustuje w srebrze lub droższych kamieniach?

Rozmiar

Kiedy wiemy już jaki styl i materiał będzie tutaj pożądany, pozostaje nam ustalenie rozmiaru pierścionka. Teoretycznie każdy zakupiony pierścionek da się przerobić, ale dużo korzystniejszym rozwiązaniem jest kupić taki, który będzie od razu pasował na rękę wybranki. Najpewniej nie mamy pojęcia o rozmiarze palca naszej dziewczyny, a jeśli nie chcemy wybierać pierścionka w jej towarzystwie, to pozostaje nam uciec się do podstępu.

Najprostszym sposobem jest na jeden dzień pożyczyć którykolwiek z pierścionków należących do przyszłej narzeczonej i zaniesienie go do zakładu jubilerskiego. Jubiler bez problemu i błyskawicznie ustali właściwy rozmiar i po prostu wykona nowy pierścionek w identycznym rozmiarze. Kiedy nie mamy takiej możliwości, możemy poprosić o pomoc najbliższą przyjaciółkę naszej wybranki lub jej mamę. Niestety ryzykujemy wtedy, że ta świadomie czy niechcący „wygada się” dziewczynie, co skutecznie zepsuje niespodziankę. Jeśli nie mamy wyjścia, musimy niestety podjąć ryzyko i dobierać rozmiar na oko. W takim przypadku starajmy się dokładnie przyjrzeć dłoni narzeczonej i porównać jej serdeczny palec z którymkolwiek naszym. Najczęściej jest to mały palec u mężczyzny. Szansa, że trafimy, jest niestety niewielka i najpewniej już po wręczeniu pierścionka będziemy musieli go na nowo przerobić i jubilera. To jednak tylko drobna komplikacja, która pozwala nam jednak na zachowanie całego procederu w tajemnicy i przygotowanie zaręczyn w taki sposób, żeby były olbrzymią niespodzianką dla dziewczyny.

tagi:
2019-04-01 10:04:35

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x