Fałszywe prawo jazdy

W ręce Funkcjonariuszy lublinieckiej „drogówki” wpadł mężczyzna, który podczas kontroli drogowej chciał wprowadzić w błąd mundurowych, okazując im fałszywe prawo jazdy. Mundurowi widząc dokument od razu zorientowali się, że mają do czynienia z falsyfikatem. Dokument został zabezpieczony, a o dalszym losie mieszkańca powiatu lublinieckiego zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło na ulicy Piłsudskiego w Lublińcu. Patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę Forda. Kiedy mundurowi poprosili go o prawo jazdy, mężczyzna okazał im dokument według, którego posiadał uprawnienia do kierowania w kilku kategoriach. Stróże prawa od razu zorientowali się, że wręczony im dokument jest podrobiony. Zweryfikowali również posiadane przez mężczyznę uprawnienia ustalając, iż posiada on jedynie uprawnienia kategorii AM. Policjanci zabezpieczyli fałszywy blankiet, a wobec kierującego poza wdrożeniem postępowania karnego, dodatkowo skierowano wniosek do sądu w związku z popełnionym wykroczeniem polegającym na kierowaniu pojazdem bez wymaganych uprawnień. Wszystkie okoliczności zdarzenia wyjaśniają lublinieccy śledczy. Mieszkańcowi powiatu lublinieckiego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

tagi: Policja, Lubliniec
2019-04-01 13:55:49 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x