Fałszywe prawo jazdy

Fałszywe prawo jazdy

01.04.2019 13:55
KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

W ręce Funkcjonariuszy lublinieckiej „drogówki” wpadł mężczyzna, który podczas kontroli drogowej chciał wprowadzić w błąd mundurowych, okazując im fałszywe prawo jazdy. Mundurowi widząc dokument od razu zorientowali się, że mają do czynienia z falsyfikatem. Dokument został zabezpieczony, a o dalszym losie mieszkańca powiatu lublinieckiego zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło na ulicy Piłsudskiego w Lublińcu. Patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę Forda. Kiedy mundurowi poprosili go o prawo jazdy, mężczyzna okazał im dokument według, którego posiadał uprawnienia do kierowania w kilku kategoriach. Stróże prawa od razu zorientowali się, że wręczony im dokument jest podrobiony. Zweryfikowali również posiadane przez mężczyznę uprawnienia ustalając, iż posiada on jedynie uprawnienia kategorii AM. Policjanci zabezpieczyli fałszywy blankiet, a wobec kierującego poza wdrożeniem postępowania karnego, dodatkowo skierowano wniosek do sądu w związku z popełnionym wykroczeniem polegającym na kierowaniu pojazdem bez wymaganych uprawnień. Wszystkie okoliczności zdarzenia wyjaśniają lublinieccy śledczy. Mieszkańcowi powiatu lublinieckiego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu