Kupując kosiarkę spalinową

Kupując kosiarkę spalinową

02.04.2019 8:48
Czytanie treści strony dostępne

Posiadanie ogrodu to wielka frajda. Do czasu kiedy chcąc nie chcąc musimy skosić nieco zbyt wysoką trawę. Wykonywanie tej czynności ręcznie jest nie tylko uciążliwe, ale też bardzo męczące. Dlatego właśnie przyda nam się kosiarka spalinowa z napędem.

Dlaczego spalinowa?

Odpowiednia kosiarka spalinowa z napędem pozwoli nam bardzo szybko i co najważniejsze skutecznie, skosić ogrodowy trawnik. Jednak nie wszystkie urządzenia działają tak samo i idąc do sklepu musimy nie tylko wiedzieć czego oczekujemy po kosiarce, ale też orientować się, na co powinniśmy zwrócić swoją uwagę. Przede wszystkim warto wyjaśnić, dlaczego właśnie powinniśmy wybrać kosiarkę spalinową. Na rynku znajdziemy bowiem dużo tańsze kosiarki ręczne czy elektryczne. Odpowiedź jest bardzo prosta. Dlatego, że jest bardzo wygodna w użyciu. Nie musimy zmagać się z ciągnącymi się kablami, które skutecznie utrudniają pracę, jak to ma się w przypadku kosiarki elektrycznej i nie namęczymy się podczas pracy, co jest raczej pewne, jeśli chodzi o kosiarki ręczne.

Moc i silnik

Kolejnym dylematem jest dostosowanie kosiarki do wielkości naszego ogrodu. Tu także istnieje proste rozwiązanie. Im większe jest urządzenie, tym lepiej. Większa kosiarka zawsze będzie wyborem lepszym. Pracuje ona szybciej i dokładnie. Do tego wszystkiego należy dodać, iż bez problemu poradzi sobie przy nieco dłuższej trawie. To nie znaczy oczywiście, że kiedy mamy do dyspozycji ogród o powierzchni nieco ponad stu czy dwustu metrów, należy także wtedy kupić jak największą kosiarkę. Trzeba tu oczywiście zachować niezbędny umiar. Jednak jeżeli do wyboru mamy małe urządzenie i nieco większe, to zawsze wybierzmy to o pokaźniejszych rozmiarach. Trzeba też rozważyć, jaką moc ma mieć silnik naszej kosiarki. To bowiem najważniejszy parametr decydujący o jakości i szybkości pracy urządzenia. Moc silnika przekłada się także na długość oraz szerokość noża. W przypadku większych trawników należy zainwestować w urządzenie o konkretnej mocy. W innym wypadku kosiarka często będzie się zapychać, a jej praca pozostawi sporo do życzenia. Jednak optymalnym wyborem, bez względu na wielkość ogrodu będzie kosiarka spalinowa o mocy silnika na poziomie sześciu koni mechanicznych. Takie urządzenie bez większych problemów poradzi sobie praktycznie z każdym zadaniem. Musimy też zdecydować się jaki ten silnik ma być. Do wyboru mamy urządzenia z silnikiem dwusuwowym oraz czterosuwowym. Te pierwsze są głośne i zużywają dużo więcej paliwa. Jednak mają także swoją zaletę. Mianowicie są dużo lżejsze niż kosiarki z silnikiem czterosuwowym. Ta z kolei spala mniej paliwa, ale dużo ciężej się nią manewruje. Wybór powinien być zatem podyktowany właściwościami naszego ogrodu. Jeśli jest niewielkich rozmiarów, to wybieramy silnik dwusuwowy. Jeśli jest nierówny i żeby go skosić, musimy wielokrotnie wykonywać nawroty, to także lepszy będzie pierwszy silnik. W przypadku dużych gładkich przestrzeni korzystniej będzie zakupić kosiarki z silnikiem czterosuwowym. Nie popełnijmy też błędu wielu początkujących osób i nie rezygnujmy z napędu w kosiarce. Jeśli go zabraknie, to pozostanie nam pchać kosiarkę, co w wielu przypadkach może okazać się bardzo uciążliwe i męczące. Napęd zaś pozwala nam na swobodną pracę.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu