Lublinieckie szkoły i przedszkola oficjalnie informują o strajku nauczycieli

Lublinieckie szkoły i przedszkola oficjalnie informują o strajku nauczycieli

04.04.2019 12:01
Czytanie treści strony dostępne

Pierwsze szkoły podstawowe z Lublińca informują już o strajku nauczycieli, który rozpocznie się od 8 kwietnia i będzie trwał do odwołania. 

/aktualizacja: komunikaty przedszkoli i szkół ponadpodstawowych

Na stronach internetowych Szkół Podstawowych nr 2 i nr 3 w Lublińcu pojawiła się informacja o strajku nauczycieli, który rozpocznie się 8 kwietnia trwać będzie do odwołania. Możemy spodziewać się, że wkrótce takie komunikaty pojawią się również w przypadku szkół nr 1 i nr 4. Przypomnijmy, że strajkować planują nie tylko szkoły, ale również publiczne przedszkola.

Oto pełna treść komunikatów (treść ta sama, dostosowana jedynie do danej placówki)

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2/nr 3 w Lublińcu został poinformowany o planowanym podjęciu akcji strajkowej w Szkole.
Strajk nauczycieli rozpocznie się 8 kwietnia i będzie trwał do odwołania.

Szkoła dokłada wszelkich starań, aby zminimalizować negatywne skutki dla uczniów i rodziców. Jednakże z powodu przystąpienia do protestu większości pracowników pedagogicznych nie ma możliwości sprawowania opieki nad dziećmi w pełnym wymiarze godzinowym. Priorytetem w sferze organizacji pracy placówki będzie przede wszystkim zapewnienie opieki dzieciom, które zgłoszą się do szkoły i czuwanie nad ich bezpieczeństwem. W związku z trudnościami kadrowymi, prosimy Rodziców, aby w miarę możliwości, zaopiekowali się dziećmi w dniach akcji strajkowej. W przypadku odwołania strajku Szkoła niezwłocznie powróci do realizacji procesu dydaktyczno-wychowawczego. Rodzice zostaną o tym fakcie poinformowani zarówno na stronie internetowej Szkoły oraz oficjalnym Facebooku.

Z góry dziękuję za wyrozumiałość

Agnieszka Stelmaszczyk/Anna Janik

--------------

Aktualizacja 05.04.2019 godz. 7:45

Zbliżone komunikaty wystosowały również placówki oświatowe:

Miejskie Przedszkole nr 1
Miejskie Przedszkole nr 2
Miejskie Przedszkole nr 3
Miejskie Przedszkole nr 4
Miejskie Przedszkole nr 6
Miejskie Przedszkole nr 8
Szkoła Podstawowa nr 4
ZS im. Adama Mickiewicza
Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu

Galeria: Lublinieckie szkoły informują o strajku nauczycieli

Zobacz całą galerię

Komentarze

mieszkanka 2019-04-08, 14:53:03
Zgłoś
rozdawnictwo
Popieram!! Jest to trudna sytuacja ale popieram w pełni protest nauczycieli!!! Skoro rząd jest taki skory do rozdawania w swoim kupowaniu głosów to niech daje... Stać nas na 500+, 13-tki i inne obiecanki ale na realne sprostanie problemom różnych grup społecznych już nie ? bo co za nauczyciele to zbyt mała grupa wyborców żeby się opłacało tak samo osoby niepełnosprawne?? Obłuda i populizm. Nauczyciele nie poddawajcie się !!!!
Rodzic ucznia i uczennicy 2019-04-08, 00:02:54
Zgłoś
Bycie nauczycielem nie oznacza, że się do tego nadają
Powiem tak.Większość z tego zwanego grona strajkującego nauczycielskiego tzw. nauczycieli powinno być odsianych przez sito kwalifikacji zawodowej. Dla większości z nich szkoła jest jedyną możliwością, powiedzmy pracy. Zdobycie w ostatnich 10 lat wykształcenia na kierunku nauczanie stało się farsą, a raczej produkcją bubli, by tylko zdobyć tytuł magistra. Brak możliwości poradzenia sobie na innych uczelniach stał się odskocznią, by stać się nauczycielem. To przykre, lecz prawdziwe i każdy z rodziców potwierdzi to, że dzieci przychodzą ze szkoły zniechęcone samym kształceniem, gdyż przepisywanie książek stało się czymś powszechnym, a brak jakiejkolwiek inicjatywy zachęcenia ucznia swym przedmiotem i przekazaniem wiedzy jest normą. Zwalanie na zły system kształcenia czy materiał jest najprostszą metodą zrzucenia winy. Sam pamiętam jak starzy nauczyciele, też narzekali na program nauczania, lecz potrafili coś z tym zrobić, by zachęcić ucznia do nauki i przekazać w większym bądź mniejszym stopniu wiedzy. Dlaczego? Bo mieli to coś. Wiedzę zdobytą na uczelni oraz to coś najważniejszego. Pasję i powołanie, a też liczył się dla nich uczeń.Teraz z kolejna sprawa.
Rodzic ucznia i uczennicy 2019-04-08, 00:01:01
Zgłoś
Bycie nauczycielem nie oznacza, że się do tego nadają
Pamiętam jak za dawnych czasów rodzic, idąc na wywiadówkę, szanował nauczyciela. Sam nauczyciel szanował osobę, z którą rozmawia "rodzica" nie traktując go jak imbecyla, czy kogoś gorszego. Niezależnie czy miał wykształcenie zawodowe, czy też był lekarzem bądź profesorem albo doktorem nauk. Teraz idąc do dziecka, na wywiadówkę obawiam się, że kolejny raz zostanę potraktowany jak jakiś imbecyl i debil. Choć sam posiadam kilka fakultetów technicznych inżyniera, magistra oraz doktorat, a przez to grono jestem traktowany, jakbym skończył tylko 8 klasę. Większość tych tzw. nauczycieli to znajomi z dawnych lat i sam byłem zaskoczony, że ktoś pozwolił im uczyć dzieci, a też zastanawiałem się jak przeszli studia niby tak trudne. Syna w pierwszej klasie musiałem douczać, bo Pani nauczania początkowego była bardziej zainteresowana flirtowaniem z wf-istami, a później ojcami. Teraz dziecko wraca ze szkoły z toną zadań siedzi do wieczora, sobotę i niedzielę siedzimy, by samemu nadrabiać pominięte ćwiczenia i powtarzać materiał. A Pani nauczyciel została pokarana przez los i mieszka klatkę dalej. Wraca ze szkoły i ma czas, by imprezować, codziennie iść na siłownie i basen, a każdą sobotę i niedzielę wyjechać gdzieś w trasę. I oni chcą więcej? Owszem zgodzę się może tak, lecz wpierw sito zawodowe, wykazanie się w pracy z uczniem podwyżka, bo staż to tylko przetrzymanie dla tych, którzy nie powinni nazywać się nauczycielami.
Rodzic 2019-04-07, 22:23:45
Zgłoś
A co w zamian nie wycierając się dobrem ucznia
Kasa kasa kasa dzieci tak, ale moje reszta mnie nie interesuje. Jeżeli naprawdę zależało im na dzieciach to zawsze można było podjąć jakiś konsensus i w swych celach prócz kasy zająć samym systemem edukacji. Jeden baran uparł sie, że na barkach innych was NAUCZCIELE wybije na salony. Chore to walczyć o kasę mydląc oczy ze to dla ucznia, który i tak jest pokrzywdzony, gdyż prawie 80% nowych nauczycieli są nimi gdyż sito kształcenia jest dziurawe i nie nadają się do tej pracy. A to ta grupa najbardziej się udziela bo chodzi o kasę, niedające nic w zamian.
Zniesmaczony 2019-04-07, 21:20:47
Zgłoś
Zarobki nauczycieli...
Porównajcie sobie zarobki nauczycieli z innymi grupami zawodowymi - wcale nie mają tak źle!!!
Nauczyciel 2019-04-07, 21:13:59
Zgłoś
Nie strajkuje
Jestem nauczycielem i nie będę strajkował. Jest mi wstyd, że doszło do czegoś takiego. Współczuje rodzicom.
AS 2019-04-07, 18:13:30
Zgłoś
wstyd
strajkujcie za własne pieniądze matoly ZNP
rodzic 2019-04-06, 23:37:06
Zgłoś
Dowodem na opłakany stan polskiej oświaty jest poziom poniższych komentarzy. Nauczyciele ! Nie odpuszczajcie i walczcie o swoje. Popieram w 100 % wasz protest.
Andy 2019-04-06, 18:01:47
Zgłoś
DUERF
PIĘKNIE ICH PUNKTUJESZ :D
mama 2019-04-06, 17:09:09
Zgłoś
strajk
szkoda tylko że ich strajk odbije się na naszych dzieciach
Pokaż wcześniejsze komentarze

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu