Ukryta broń w przesyłce kurierskiej

Funkcjonariusze śląskiej KAS ujawnili białą broń podczas odprawy w Oddziale Celnym Towarowym w Katowicach-Pyrzowicach. Przesyłka kurierska zawierała elegancką metalową laskę, wewnątrz której znajdowało się ukryte ostrze. Przesyłka została zabezpieczona i przekazana Policji.

Funkcjonariusze śląskiej KAS podczas kontroli celnej przesyłek kurierskich w transporcie lotniczym postanowili sprawdzić przesyłkę nadaną w Chinach. Zgodnie z deklaracją w paczce miała znajdować się laska o wartość 20 USD. Przesyłka miała trafić do odbiorcy w woj. małopolskim. .W wyniku kontroli funkcjonariusze rzeczywiście stwierdzili metalową laskę w kolorze czarnym, zakończoną stylizowaną, metalową czaszką. W trakcie wnikliwej kontroli ujawnili, że po odkręceniu czaszki, w lasce znajduje się metalowe ostrze długości ok. 45 cm.

Zgodnie regulacjami ustawy o broni i amunicji jako broń, traktowane są również ostrza ukryte w przedmiotach niemających wyglądu broni. W związku z tym, towar został zabezpieczony i przekazany Policji celem prowadzenia dalszego postępowania. Kto bez wymaganej rejestracji posiada broń pneumatyczną albo zbywa osobie nieuprawnionej broń pneumatyczną albo miotacz gazu obezwładniającego lub narzędzie albo urządzenie, którego używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, podlega karze aresztu albo grzywny.

W 2018 roku mundurowi ze śląskiej Służby Celno-Skarbowej podczas odprawy przesyłek zagranicznych ujawnili amunicję, szkielety broni oraz kuszę z celownikiem optycznym. Wiosną ub. roku w Oddziale Celnym w Częstochowie funkcjonariusze zabezpieczyli 1092 sztuki amunicji rewolwerowej z USA, ukrytej w metalowej puszce. Towar został zgłoszony jako części samochodowe. W listopadzie 2018 roku ujawnili nielegalny przywóz z USA na terytorium Polski kompletnej kuszy z celownikiem optycznym. Wszystkie przesyłki zostały zabezpieczone i przekazane Policji celem prowadzenia dalszego postępowania.

tagi:
2019-04-09 12:17:09 Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

Galeria: Ukryta broń w przesyłce kurierskiej

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x