Reklama Lubliniec Info

Mieszkańcy Lublińca nie zawiedli

W miniony weekend na terenie Lublińca w siedmiu największych sklepach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, która jest inicjatywą Banków Żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności.

Przed Świętami Wielkanocnymi chętnie otwarliśmy serca i portfele. Dzięki ofiarności mieszkańców, którzy zakupili i przekazali produkty spożywcze, wspieramy osoby potrzebujące z terenu Lublińca. Przez 2 dni do specjalnie ustawionych koszy, wózków sklepowych udało się zebrać 2 tony 183 kg żywności! Jak co roku dużą część zebranego towaru stanowiły: cukier (496 kg), mąka (537 kg), oleje i tłuszcze (244 kg), czekolada i słodycze (102 kg), konserwy mięsne i rybne (72 kg). Zebrano również dżemy, kawę, herbatę, napoje. Do koszy trafiły również jajka, mleko i owoce.

Od poniedziałku pracownicy MOPS rozpoczęli wydawanie przygotowanych paczek najuboższym mieszkańcom Lublińca. Jak co roku MOPS wesprze osoby starsze, niepełnosprawne, samotne matki. Paczkami obdarowane będą również rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji. Zebrana żywność trafi do lublinieckich szkół, Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, na oddział pediatryczny SPZOZ i oddział młodzieżowy Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego, do Domu Dziennego Pobytu „Klubu Seniora”, do Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Stowarzyszenia Monar Schroniska dla Osób Bezdomnych Markot w Kokotku.

W akcję zaangażowało się 211 wolontariuszy. Dziękujemy: Szkole Podstawowej nr 2, Szkole Podstawowej nr 3, Szkole Podstawowej nr 4, Zespołowi Szkół im. Św. Edyty Stein, Zespołowi Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych, Zespołowi Szkół Zawodowych, Zespołowi Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu, Placówce Opiekuńczo - Wychowawczej za pomoc i uczestnictwo w zbiórce.

Bardzo dziękujemy pracownikom sklepów za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki. Nasze podziękowania kierujemy również do specjalnej grupy wolontariuszy, którzy pomagali nam przy technicznej obsłudze zbiórki, t.j. zwożeniu produktów ze sklepu ich rozładunku i liczeniu.

Przekazujemy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupioną żywnością. Hojność ofiarodawców przerosła nasze oczekiwania.

Koordynatorki: Agnieszka Hewig oraz Justyna Kucia

tagi:
2019-04-10 08:54:11 MOPS Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x