Policyjny pościg za kierowcą z zakazem prowadzenia pojazdów

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji KPP Lubliniec po policyjnym pościgu zatrzymali w Sadowie samochód marki Opel, którego kierujący najpierw popełnił wykroczenie drogowe, a potem nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Powodem takiego zachowania był najprawdopodobniej posiadany sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W niedzielę, krótko przed godziną 22 w trakcie patrolu Jawornicy mundurowi zauważyli samochód marki Opel, którego kierujący nie zatrzymał się przed znakiem „stop”, wobec czego postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Stróże prawa wydali za pomocą sygnałów dźwiękowych i świetlnych polecenie do zatrzymania. Widząc to kierujący Oplem zamiast zatrzymać się – przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci niezwłocznie podjęli pościg, który prowadzony był ulicami Lublińca, Kochcic i Kochanowic. Zatrzymanie pojazdu nastąpiło w miejscowości Sadów, gdzie kierujący, na poboczu drogi porzucił pojazd wraz z jego pasażerami, którymi byli 31- letnia kobieta i 25-letni mężczyzna. Mundurowi po wykonaniu czynności na miejscu zdarzenia nie mieli problemów z ustaleniem danych personalnych kierującego, którym okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego, posiadający zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez lubliniecki sąd. Teraz mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

tagi:
2019-04-11 10:20:00 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x