Otwarcie wystawy: Mlekiem i bliskością miłość płynąca…

Dzięki udziałowi w Programie Grantów Lokalnych BNP Paribas Stowarzyszenie Ścieżka Marzeń pozyskało fundusze na zorganizowanie wystawy fotografii pt. „Mlekiem i bliskością miłość płynąca…”. Zdjęcia, które zostaną zaprezentowane podczas wystawy w Galerii Handlowej 11 w Lublińcu od 27 kwietnia do 5 maja 2019 r. z wernisażem 27 kwietnia o godz. 17.00. 

Prace pochodzą z sesji fotograficznej pod tym samym tytułem, której organizatorkami były panie Katarzyna Lewandowska i Maria Kowalska – Irek. Fotografie wykonały cztery panie: Patrycja Głąb, Karolina Drab, Czesława Włuka, Aleksandra Korzus. W sesji wzięło udział ponad trzydzieścioro mam z dziećmi z Lublińca i Powiatu Lublinieckiego. Sfotografowane zostały w tak malowniczych miejscach jak: sad pana Bromera w Lublińcu, Parki w Lublińcu i Koszęcinie, okolice stawu przy ul. Witosa w Lubińcu oraz przed Zamkiem i Hotelem Alhar w Lublińcu. Sesja promuje karmienie naturalne oraz noszenie dzieci w chustach i nosidłach miękkich i wpisuje się w kampanię społeczną, którą prowadzi stowarzyszenie pod hasłem „Parasol Mamy 2”. Jest to kontynuacja kampanii z 2017 r. dotowanej z Urzędu Miasta Lubliniec. Wsparcia udzieliło także Starostwo Powiatu Lublinieckiego. Kampania ma na celu wspieranie kobiet w ich rolach społecznych, zwłaszcza w roli matki. Oprócz celebrowania piękna macierzyństwa, mówimy także o jego trudach. Podejmujemy bolesny temat, jakim jest utrata dziecka i organizujemy spotkania z psychologiem dla matek po stracie. W przygotowaniu jest trzecia część kampanii. Wystawa zostanie także zaprezentowana podczas akcji „Twoje Tak ma Znaczenie” w Lublińcu w dniu 25.05.2019 r. Po wystawie zdjęcia zostaną przekazane do instytucji lub placówki miejskiej lub powiatowej. Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Lublińca, Starosty Lublinieckiego i Lublinieckiej Rady Kobiet.

tagi:
2019-04-15 08:38:55 A.T.

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x