Zalety i wady szczoteczki elektrycznej

Szczoteczki elektryczne to znacznie bardziej zaawansowane produkty służące do higieny jamy ustnej od swoich manualnych odpowiedników. Pytanie tylko, ile tak naprawdę na ich temat wiemy. Producenci zachwalają swoje urządzenia pod niebiosa, ale wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że ideałów nie ma, i nawet nowoczesne szczoteczki elektryczne posiadają swoje słabsze strony. Choć tych mocniejszych jest znacznie więcej. My, specjalnie dla was, postanowiliśmy prześwietlić zarówno ich zalety, jak i wady.

Wśród użytkowników panuje powszechne przekonanie, że szczoteczki elektryczne znacznie skuteczniej oczyszczają jamę ustną od tych tradycyjnych – i to rzeczywiście prawda. Choćby z tego powodu na pewno warto w nie zainwestować. Zanim to jednak zrobimy, warto byśmy mieli szeroką wiedzę na temat produktów, które rewolucjonizują higienę jamy ustnej.

Zalety szczoteczek elektrycznych

Główną zaletą szczoteczek elektrycznych jest to, o czym wspomniano już powyżej – są to produkty znacznie skuteczniej oczyszczające jamę ustną od szczoteczek manualnych. Poruszają się z prędkością nawet 40 000 ruchów na minutę, podczas gdy te tradycyjne w ciągu tego samego czasu wykonują 8 000 ruchów. Różnica jest zatem widoczna jak na dłoni. Poza tym, z uwagi na swoje zaawansowanie technologiczne, są w stanie usuwać płytkę nazębną ze znacznie większą precyzją niż swoje starsze „siostry”, oraz docierać do przestrzeni międzyzębowych i kieszonek dziąsłowych, które pozostają dla tradycyjnych szczoteczek poza zasięgiem.

Końcówki szczoteczek elektrycznych posiadają delikatne włosie o niskim wskaźniku RDA, dzięki czemu mimo że szczoteczki te wykonują ruchy ze znacznie większą częstotliwością niż produkty manualne, nie podrażniają przy tym dziąseł. Wręcz przeciwnie! Szczoteczki elektryczne podczas swojej pracy nie dość, że kompleksowo oczyszczają jamę ustną, to jeszcze nasze dziąsła masują, zapewniając im doskonałą kondycję.

Po stronie plusów szczoteczek elektrycznych na pewno należy odnotować też fakt, w jaki sposób ułatwiają nam one codzienne mycie zębów. Wszystko za sprawą specjalnych trybów. Jednym z nich jest wbudowany timer, który sprawia, że urządzenia samodzielnie odmierzają za nas czas szczotkowania. Warto też wspomnieć o końcówkach szczoteczek elektrycznych – posiadają one wiele różnych zastosowań i możemy operować nimi wedle uznania.

Na koniec podkreślmy łatwość obsługi tych produktów – szczoteczka elektryczna to urządzenie, z którego mogą swobodnie korzystać zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Bogatą ofertę szczoteczek elektrycznych znajdziemy na stronie https://denthelp.pl/szczoteczki/szczoteczki-elektryczne

Jak widać, zalet wynikających z użytkowania szczoteczek elektrycznych jest całkiem sporo. Uporządkowaliśmy je dla was poniżej:

  • skuteczność oczyszczania jamy ustnej, wynikająca z poruszania się z prędkością nawet 40 000 ruchów na minutę,
  • wysoka precyzja w usuwaniu płytki nazębnej,
  • umiejętność docierania do przestrzeni międzyzębowych i kieszonek dziąsłowych,
  • masaż i pielęgnacja dziąseł,
  • wbudowany timer, odmierzający za nas czas szczotkowania,
  • szerokie zastosowania wymiennych końcówek,
  • łatwość w obsłudze, dzięki czemu z produktów mogą korzystać zarówno dzieci, jak i osoby starsze.

Wady szczoteczek elektrycznych

Jak podkreślono wcześniej, wad szczoteczek elektrycznych jest znacznie mniej niż zalet, co bardzo dobrze o nich świadczy. Produkty te jednak nie ustrzegły się pewnych mankamentów. Po pierwsze, po długotrwałym używaniu końcówek i past wybielających mogą one z uwagi na swoje szybkie ruchy prowadzić do nadwrażliwości. Są to wprawdzie przypadki sporadyczne, ale się zdarzają.

Druga sprawa to ich uzależnienie od prądu. Akumulatory szczoteczek elektrycznych aby mogły się ładować muszą być poprzez ładowarkę podłączone do gniazdka, co zapewne stanowi pewne ograniczenie. Po stronie minusów produktów należałoby odnotować również ich cenę – porządna szczoteczka elektryczna to wydatek rzędu dobrych kilkuset złotych. Warto go jednak ponieść, bo urządzenia te psują się niezmiernie rzadko, zwykle służąc nam przez lata. W dodatku może z nich korzystać cała rodzina.

A zatem ponownie wszystko sobie uporządkujmy. Wśród wad szczoteczek elektrycznych możemy wymienić następujące:
po długotrwałym użytkowaniu końcówek i past wybielających mogą prowadzić do nadwrażliwości zębów,
uzależnienie od prądu – akumulatory produktów muszą być ładowane poprzez umieszczenie ładowarki w gniazdku,
stosunkowo wysoka cena.

Skoro poznaliście już od podszewki zalety i wady szczoteczek elektrycznych, możecie w pełni świadomie pomyśleć, czy warto zdecydować się na zakup takiego urządzenia. Naszym zdaniem zdecydowanie tak, bo korzyści, jakie niesie za sobą użytkowanie szczoteczki elektrycznej, są w stosunku do jej mankamentów wręcz imponujące.

tagi:
2019-04-26 12:47:35

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x