Młody Mistrz Budownictwa - ZSOT wygrywa po raz trzeci

Młody Mistrz Budownictwa - ZSOT wygrywa po raz trzeci

29 kwietnia 2019, godz. 23:03
ZSOT - Partner Lubliniec Info
Udostępnij: Kopiuj link

26 kwietnia 2019 na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej odbył się IV Wojewódzki Konkurs „Młody Mistrz Budownictwa” zorganizowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie przy współpracy Politechniki Częstochowskiej. Drużyna ZSOT w składzie: Daniel Hat, Jakub Kurda i Szymon Olszok, zdobyła dla ZSOT trzeci rok z rzędu I miejsce, wśród 12 najlepszych drużyn województwa śląskiego.

Zawodnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną z budownictwa jak i umiejętnościami praktycznymi. O kolejności miejsc w konkursie decydowała suma punktów etapu pisemnego z wiedzy budowlanej, który rozwiązywał nasz znakomity olimpijczyk Daniel Hat, oraz etapu praktycznego, z którym zmierzyli się nasi nowi mistrzowie sztuki budowlanej Jakub Kurda i Szymon Olszok. Zadanie praktyczne polegało na wykonaniu prac związanych z dociepleniem budynku wraz z montażem obróbek blacharskich, co wymaga zarówno wiedzy teoretycznej jak i ogromnego doświadczenia praktycznego.

Zwycięzcy konkursu otrzymali okazałą statuetkę dla szkoły, dyplomy jak również bardzo cenne nagrody oraz mieli zaszczyt udzielić wywiadu dla lokalnego radia. Nasi Młodzi Mistrzowie Budownictwa są uczniami klasy czwartej. Do konkursu przygotowywali się pod opieką nauczycieli przedmiotów budowlanych: Daniela Łodzińskiego, Macieja Siwińskiego, Rafała Januszki.

Zwycięzcom składamy wielkie gratulacje, życzymy powodzenia na maturze oraz w przyszłym życiu zawodowym.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu