Wywóz śmieci: A.S.A. z najdroższą ofertą

Wywóz śmieci: A.S.A. z najdroższą ofertą

6 maja 2019, godz. 12:30
Udostępnij: Kopiuj link

Do końca czerwca obowiązuje umowa miasta z firmą Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania sp. z o.o. z Jaworzna ws. odbioru i transportu odpadów komunalnych. W związku z kończącą się umową został ogłoszony nowy przetarg. Znamy kwoty z otwarcia kopert z ofertami. 

Od dłuższego czasu mieszkańcy są niezadowoleni z obsługi wywozu śmieci przez firmę MPO z Jaworzna, a tak na prawdę przez dwa przedsiębiorstwa, które są podwykonawcami tj.:

1) Wywóz Nieczystości oraz Przewóz Ładunków Wiesław Strach z siedzibą w Częstochowie,
2) Zakład Oczyszczania Miasta Zbigniew Strach z siedzibą w Konopiskach.

Obecna umowa została podpisana na okres dwóch lat i obowiązuje do 30 czerwca 2019 r. W związku z powyższym miasto ogłosiło nowy przetarg, na obsługę wywozu odpadów komunalnych, ale tym razem na okres roku.

Wielu sympatyków lublinieckiej A.S.A. zmusimy zmartwić. Podobnie jak przed dwoma laty konsorcjum firm FCC Lubliniec Sp. z o.o. i FCC Polska Sp. z o. o. (dawniej A.S.A.) złożyło najdroższą ofertę i to o prawie 1/5 więcej od najtańszego oferenta. Będzie jej zatem trudno otrzymać ten kontrakt. 

Miłym zaskoczeniem jest fakt, że najtańsza oferta znalazła się w kwocie na sfinansowanie zadania wywozu śmieci. Oznacza to, że jeśli spółka PZOM STRACH, która złożyła najniższe wynagrodzenie otrzyma to zlecenie, mieszkańców Lublińca nie będzie czekać kolejna podwyżka opłat za wywóz śmieci w najbliższym czasie.

Aktualnie trwa analiza i rozstrzyganie przetargu. Poniżej lista firm, które startowały w przetargu oraz ich oferty:

PZOM STRACH Spółka z o.o. Spółka Komandytowa
ul. Przemysłowa 7
42-274 Konopiska
wartość: 4.014.706,00 zł

WYWÓZ NIECZYSTOŚCI ORAZ PRZEWÓZ ŁADUNKÓW WIESŁAW STRACH
ul. Bór 169,
42-202 Częstochowa
wartość: 4.447.037,13 zł

Konsorcjum firm: (dawniej A.S.A)
- FCC Lubliniec Sp. z o.o. - Lider Konsorcjum ul. Przemysłowa 5 42-700 Lubliniec;
- FCC Polska Sp. z o. o. - Członek Konsorcjum ul. Lecha 10 41-800 Zabrze
wartość: 4.941.300,00 zł

Komentarze

K
konrad 8 maja 2019, godz. 13:54
Zgłoś
Kolesiostwo

Panie(i) "Obesrwator" bo nawet Pan(i) nie potrafisz się z imienia podpisać. może i nie uczestniczy co nie zmienia opisanego faktu i nagłe pojawienie się wspomnianej firmy, może i Pan(i) obserwuje dużo ale mało dostrzega...

O
Obserwator 8 maja 2019, godz. 9:25
Zgłoś
konrad

Burmistrz nie uczestniczy w procedurze przetargowej panie Konradzie.Szkoda ,ze Pan tego nie wie.Niech Pan zaapeluje do Posla aby zmienili ustawe Prawo Zamowien Publicznych w Tym zakresie,bo samorzad nie moze sobie wybrac firmy wedle wlasnego uznanie jak robi to nasz obecny Rzad.

Ś
śmieć 7 maja 2019, godz. 13:57
Zgłoś

Rafał, tak. Mafia.

R
Rafał 7 maja 2019, godz. 10:30
Zgłoś
Strach

Strach to ta firma, która teraz zrobiła "układ" z MPO Jaworzno?

K
konrad 6 maja 2019, godz. 22:10
Zgłoś
Kolesiostwa ciąg dalszy

Jakoś mnie nie dziwi wynik przetargu i fakt, że dziwnym trafem firma Strach złożyła aż o 1/5 tańszą ofertę Jakież to miłe , że nie dowalą od razu podwyżką Jak znam życie poczekają pół roku i potem się nogami nakryjemy. Raz jeszcze WIELKIE DZIĘKI "Kochany" Burmistrzu

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu