Reklama Lubliniec Info

Świat zawodów bez tajemnic

Pod takim tytułem zorganizowano w dniu 16 maja 2019 r. przedsięwzięcie edukacyjno-zawodowe dla tegorocznych absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej im. K. Damrota w Lubecku, w ramach obchodów „Dnia Doradztwa Edukacyjno – Zawodowego .”
Przedsięwzięcie zainicjowały; doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Lublińcu – Anna Weber oraz pedagog szkolny – Mariola Strzoda. Do współpracy zaproszono również doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Częstochowie oraz Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Myszkowie.

Podczas trwania imprezy edukacyjnej doradcy zawodowi przeprowadzili zajęcia grupowe i udzielali cennych porad i wskazówek z zakresu planowania własnej kariery edukacyjno- zawodowej. Młodzi ludzie mieli możliwość dokonać weryfikacji swoich planów edukacyjnych , określić swoje zainteresowania, uzdolnienia oraz wybrać kierunek dalszej nauki w szkołach średnich i zawodowych . Poznawali również warunki pracy w różnych branżach zawodowych, kwalifikacje, wymagania i przeciwwskazania zdrowotne w wykonywaniu różnych zawodów. Zainteresowani skorzystali z oferowanych przez doradców zawodowych różnorodnych form informacji zawodowej, wykonali testy zainteresowań zawodowych oraz obejrzeli przygotowane na tę okazję prezentacje multimedialne o tematyce zawodoznawczej i planowania kariery zawodowej. Doradcy zawodowi udzielali konsultacji i porad indywidualnych dotyczących świadomego wyboru dalszego kierunku kształcenia i przyszłego zawodu.
Uczestników „Dnia Doradztwa Edukacyjno - Zawodowego ” doradcy zawodowi zapoznali z działalnością jednostek OHP zajmujących się profesjonalnym doradztwem zawodowym, służącym wsparciem na każdym etapie podejmowania decyzji i planowania ścieżki kariery zawodowej.
Zorganizowane przedsięwzięcie edukacyjne jest już kolejną wspólną inicjatywą , wpisującą się na stałe w harmonogram działań Młodzieżowego Centrum Kariery OHP z Lublińca i pracy szkoły z Lubecka.

tagi:
2019-05-17 09:28:16 MCK Lubliniec

Galeria: Świat zawodów bez tajemnic

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x