FemtoLASIK – co to jest i kiedy warto się jej poddać?

Laserowa korekcja wzroku to skuteczna metoda leczenia wad wzroku. Z jej pomocą można wyleczyć krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Jedną z metod operacyjnego leczenia tych wad jest metoda FemtoLASIK. Zobacz, na czym polega ta metoda i kiedy warto się jej poddać.

FemtoLASIK – co to jest?

FemtoLASIK to głęboka metoda laserowej korekcji wad wzroku. Jest ona najnowocześniejszą metodą laserowej korekcji wad wzroku, szybką, bezbolesną i precyzyjną. W trakcie zabiegu używane są dwa rodzaje laserów: femtosekundowy i excimerowy. Z pomocą lasera femtosekundowego tworzony jest płatek rogówki, a następnie, z pomocą lasera excimerowego, korygowany jest kształt rogówki.

Zabieg FemtoLASIK pozwala na usuwanie takich wad wzroku jak krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm, przy czym zakres usuwanych wad zależy od wyboru metody, z której korzysta się przy tym zabiegu. Można wybrać zabieg:

- FemtoLASIK vOptimum, dzięki któremu można skorygować wady wzroku od -6 dioptrii do +2 dioptrii oraz 2 dioptrii astygmatyzmu.

- FemtoLASIK vDesign, który ma większe możliwości jeśli chodzi o precyzję i personalizację w trakcie zabiegu. Dzięki temu zabiegowi można usunąć wady wzroku od -12 dioptrii do +6 dioptrii oraz 6 dioptrii astygmatyzmu.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg FemtoLASIK?

Zabieg FemtoLASIK jest zabiegiem uznawanym za najnowocześniejszą metodę laserowej korekcji wady wzroku, a ryzyko powikłań śródoperacyjnych jest zmniejszone do minimum. Jest to więc zabieg bezpieczny, polecany wszystkim, którzy chcą zapomnieć o noszeniu okularów czy szkieł kontaktowych.

Dzięki zabiegowi FemtoLASIK możliwe stanie się uprawianie aktywności, które do tej pory podlegały sporym ograniczeniom z powodu noszenia okularów czy szkieł kontaktowych. Osoby, które poddały się temu zabiegowi doceniają fakt, że dzięki operacji oczu mogą bez przeszkód pływać, jeździć na rowerze czy wspinać się po skałach bez uciążliwych okularów czy soczewek kontaktowych. Wiele osób podkreśla, że dzięki takim zmianom w końcu mogą realizować swoje marzenia.

Ograniczenia stosowania FemtoLASIK

Niestety metoda FemtoLASIK nie jest przeznaczona dla wszystkich. Jako metoda głęboka nie jest polecana osobom, które mają cienką rogówkę lub uprawiają zawody zwiększające ryzyko urazów oka. W ich przypadku lepszym rozwiązaniem wydają się metody powierzchniowe takie jak np. EBK. Metody te pomagają pozbyć się wad wzroku w inny sposób niż metoda FemtoLASIK, ale nadal pozwalają się trwale pozbyć wady wzroku. Dzięki temu, nawet wtedy, gdy metoda FemtoLASIK nie może być zastosowana, osoba taka może poddać się laserowej korekcji wzroku i pozbyć się swojej wady.

tagi:
2019-05-22 13:34:55

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x