XV Rodzinny Rajd Rowerowy

W minioną sobotę, 18 maja, odbył się kolejny XV Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez rowerowy Klub TREK-TOUR działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Lublińcu. To już 8 rok, gdy cykliści familijnie wyjeżdżają na trasy rowerowe wokół Lublińca. 

Słoneczna pogoda zachęcała do aktywności rowerowej, bo na starcie przed MDK w Lublińcu zameldowało się blisko 50-ciu uczestników. Ze względu na utrzymującą się w maju deszczową aurę rowerzyści na trasie napotkali niespodziewane przeszkody. Aby dotrzeć do Kaczego Stawu musieli omijać błota poprzez leśne wertepy. Zaskoczeniem był też zlikwidowany przejazd przez tory kolejowe i w związku z tym rowery trzeba było brać "na barana".

Na mecie w Parku Miejskim na strudzonych rajdowców tradycyjnie czekała smaczna grochówka. Uczestnicy rajdu oprócz zakwasów w mięśniach, dostali też porcję ciekawych historii. Kolega Andrzej Szatan, w trakcie przerw, opowiadał o dziejach Dziewczej Góry, Krupskiego Młyna oraz Stawu Piegża (Kaczy Staw).

tagi: Sport, Lubliniec, powiat lubliniecki, Uniwersytet Trzeciego Wieku
2019-05-23 10:34:37 Bogna Konfisz

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x