Reklama Lubliniec Info

Twoje TAK zabrzmiało po raz CZWARTY!

25 maja odbyła się IV Edycja dobrze już znanej Kampanii Twoje TAK ma ZNACZENIE !:) Na Bulwarze Franciszka Grotowskiego stanęło miasteczko medyczne, w który przeprowadzono rekordową liczbę bezpłatnych badań i konsultacji specjalistycznych w liczbie ponad 2300 ! Dodatkowo mieszkańcy Lublińca i okolic mogli oddać krew, zarejestrować się w bazie dawców szpiku DKMS oraz otrzymać oświadczenie woli dotyczące transplantacji. Część konsultacyjną uzupełniły dodatkowe porady z zakresu ZUZ, KRUS, MOPS przygotowane przez Seniorów naszego miasta.

Wielką atrakcją dnia było miasteczko dla najmłodszych uczestników akcji zorganizowane przez Stowarzyszenie Montownia, gdzie czekała na nich moc atrakcji. Każdy uczestnik mógł znaleźć dla siebie coś wyjątkowego, dzięki szerokiej gamie zajęć kreatywnych i ruchowych.

Dodatkowo w trakcie całodniowej kampanii odbywały się liczne pokazy pierwszej pomocy oraz poradnictwa ratunkowego.

Organizatorzy akcji – Fundacja „Twoje TAK ma znaczenie” oraz współorganizatorzy – Urząd Miasta Lublińca oraz Miejski Dom Kultury – zadbali, by w programie pojawiło się nie tylko „coś dla ciała”, ale i „coś dla ducha”. Od rana na bulwarze Grotowskiego słychać było muzykę. Swój czas na scenie mieli seniorzy z zespołu śpiewaczego „Za młodzi na sen” i zespół folklorystyczny „Boronowianie”. Wystąpiły również dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu - zadedykowali starszym osobom mini –recital pt. „Muzyczne laurki”. Zestaw życiowych przebojów wyśpiewali laureaci II Przeglądu Piosenki Młodzieżowej „Życie jest piękne, bo…”.

Hitem wieczoru okazał się koncert Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Bartłomieja Pięty z udziałem aktorów Teatru po Pracy i solistów: Anny Bystroń-Jajkiewicz, Marcina Jajkiewicza, Adama Rymarza oraz Martyny Młynarskiej-Modlińskiej i Karola Kukowki.

Przy kolejnych dźwiękach na scenie pojawiali się aktorzy Teatru po Pracy, przygotowani przez Agnieszkę Raj-Kubat. Odgrywali scenki, asystowali – po prostu nadawali koncertowi dodatkowego uroku.
Kampanii Twoje TAK ma ZNACZENIE towarzyszył również III już zlot Foodtrucków – Rynek Smaków , który cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczestników.

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Lekarz, Pediatra, mieszkaniec Lublińca – lek.Karol Kukowka.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz sponsorom, bez których wydarzenie to nie mogło by się odbyć !
Zapraszamy do śledzenia Facebookowego profilu Fundacji Twoje TAK ma ZNACZENIE.

tagi:
2019-05-31 08:46:27 K.K., foto: H. Bukalska

Galeria: Twoje TAK zabrzmiało po raz CZWARTY!

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x